Žinios. Nobelio chemijos premija – už ličio jonų baterijas

Seimo konservatoriai į Seimą pasiaiškinti kviečia aplinkos ministrą Kęstutį Mažeiką ir Vyriausybės kanclerį Algirdą Stončaitį dėl įtarimų, kad Valdas Kaubrė galėjo būti neatsitiktinis kandidatas į Valstybinių miškų urėdijos vadovo postą. LRT Tyrimų publikacijoje teigiama, kad Kaubrę su valdančiaisiais sieja bendros medžioklės.

Dėl korupcijos sulaikytas Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos trečiojo skyriaus viršininkas Donatas Karalukas. Policijos departamento teigimu, jis ir kitas buvęs vieno iš Kauno policijos padalinių vadovas sulaikytas kartu su asmenimis, kurie kelerius metus organizavo nelegalaus alkoholio verslą bei prekybą vogtomis automobilių detalėmis.

Pradėti griauti daugiau nei pusšimtį metų Vilniuje ant Tauro kalno stovėję Profsąjungų rūmai. Planuojama, kad jų nebeliks iki metų pabaigos.

Prezidentas Gitanas Nausėda po pusvalandžio šaukia Valstybės gynimo tarybos posėdį. Jo darbotvarkė neskelbiama, pasak šalies vadovo atstovo spaudai Antano Bubnelio, klausimai įslaptinti. Pagal Konstituciją, taryba svarsto ir koordinuoja svarbiausius valstybės gynybos klausimus.

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis Seimo valdybai pristatė galimą karių siuntimą į Siriją. Lietuvos valdžios ir kariuomenės atstovai svarsto JAV prašymą atsiųsti karių į Siriją dalyvauti operacijoje „Įgimtas ryžtas“ prieš grupuotę „Islamo valstybė“. Daugiausia diskusijų kelia tai, kiek karių siuntimas į Siriją atitiktų tarptautinę teisę, nesant vietos valdžios sutikimo.

„Dienos tema“. Šio vakaro svečias – Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

Lietuva ketina ir toliau aktyviai teikti paramą nuo karo nukentėjusiems Ukrainos žmonėms, teigia prezidentas Gitanas Nausėda ir Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius po susitikimo su Lietuvoje gydomais Ukrainos kariais ir Dniepropetrovsko srities delegacija.

Turkijos pareigūnai sako, kad karinė operacija Šiaurės Sirijoje prasidės greitai. Į pasienį siunčiami tankai, šarvuotos kovos mašinos, įtvirtinama artilerija, prie valstybių pasienio taip pat atvyksta turkus remiantys Sirijos sukilėlių kovotojai.

Premjero Boriso Johnsono vyriausybė nuo šiandien vėl stabdo parlamento darbą. Nauja sesija prasidės tik kitą pirmadienį, kai iki lemiamo Europos vadovų tarybos susitikimo bus likusios tik trys dienos. Johnsono mėginimai apriboti Jungtinės karalystės įsipareigojimus Šiaurės Airijos taikos procesui, atrodo, neranda jokio pritarimo Briuselyje.

JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija nebendradarbiaus su įstatymų leidėjais, pradėjusiais tyrimą dėl apkaltos. Atsisakymas bendradarbiauti reiškia, kad Baltieji rūmai neleis savo pareigūnams duoti parodymų įstatymų leidėjams ir nesidalys dokumentais. Prezidento teisininkų teigimu, prieš pradėdami tyrimą demokratai turėjo surengti balsavimą Atstovų rūmuose.

Nobelio premijos laureatais už pasiekimus chemijos srityje paskelbti amerikietis Johnas B. Goodenoughas, M. Stanley Whittinghamas ir Akira Yoshino. Apdovanojimas jiems skirtas už ličio jonų baterijų sukūrimą.

Estijos kelių policija pradėjo originalią greitį viršijančių vairuotojų drausminimo akciją. Už tokį nusižengimą vietoj baudos galima pasirinkti ramiai pasėdėti savo automobilyje pakelėje maždaug valandą.

Sportas. Orai. Ved. Jovita Vitkauskė.