„Labas rytas, Lietuva“ II d. Atleisti, kad neliktum priklausomas: procesas, kurį užgniaužia laikas ir tikrojo gyvenimo suvokimas

Atleisti, kad neliktum priklausomas. Ką reiškia atleisti? Studijoje viešinti psichologė Daiva Balčiūnienė iššifruoja žodžio „atleisti“ semantiką: „Tai procesas, vieniems užtrunkantis ilgiau, kitiems – trumpiau. Tiesa, tai nėra proto veiksmas, tai – nuostatų keitimas.“ Pašnekovė paaiškina, kaip suvokti, kad atleidome: „Imame vis mažiau galvoti apie tam tikrą įvykį ir netektį.“

Rytas su muzika. Muzikinis ansamblio „Musica Humana“ pasirodymas. Minėtasis ansamblis švenčia 45-ąjį muzikavimo jubiliejų. Apie darbo patirtį šiame kolektyve pasakoja ansamblio vadovas Robertas Beinaris ir solistė Simona Liamo.

Alternatyvus mokymo metodas. Edukacija per eksperimentus bei žaidimus – alternatyva, mokymąsi paverčianti malonumu. Lietuvoje sparčiai populiarėja metodas, kuriuo ateities inžinerijos specialistai pradedami rengti dar vaikystėje. STEAM – tai angliškas akronimas, kuriame užkoduotos keturios disciplinos: mokslas, technologijos, inžinerija, menai ir kūryba bei matematika. Visos šios sritys – alternatyvus mokymo metodas ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems. Sujungiant skirtingas mokslo šakas gautos žinios iš karto bandomos praktiškai. Konstruktorių sistema lavina projektavimo, montavimo, planavimo, programavimo bei konstravimo įgūdžius. Svarbiausia nestokoti kūrybiškumo.

„Antikvariniai Kašpirovksio dantys“ – „Daug dienų“.

Bardų ir folkmuzikos sąskambis. Kaip skamba bardų dainos ir folkmuzika? Atsakymą į šį klausimą turi ansamblis „Lietuva“ ir trys puikiai pažįstami dainuojamosios poezijos atlikėjai. Apie naujus lietuviškų kūrinių sąskambius ir koncertą „Dainuoju tau gyvenimą“ pasakojo bardai Saulius Bareikis ir Gediminas Storpirštis; dirigentas Egidijus Kaveckas ir režisierius Donatas Bakėjus.

Spaudos apžvalga su Gabriele Kloniūnaite ir Ignu Krupavičiumi.

Robie Williams – „I love my life“.

BTS feat. Halsey – „Boy with luv“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau