Panorama. Šių metų Nobelio Fizikos premija įteikta trims mokslininkams

LRT žurnalistas Rimas Bružas teigia radęs Jono Basanavičiaus žmonos kapą Bulgarijoje, Lomos mieste. Čia kadaise kelerius metus darbavosi Lietuvos nepriklausomybės patriarchas Jonas Basanavičius.

Finansų ministerija siūlo nuo kitų metų didinti mokesčius. Ne tik degalų, cigarečių, alkoholio akcizus, bet ir plėsti nekilnojamojo turto apmokestinimą. Kol kas finansų ministro Viliaus Šapokos siūlymuose nematyti prezidento Gitano Nausėdos gerovės valstybės idėjų – šis sako siūlysiąs įstatymų pakeitimus.

Finansų ministerija imasi tūkstančių verslo liudijimų turėtojų. Vyriausybei pateiktame projekte siūloma naikinti verslo liudijimus auklėms, automobilių ir būsto remontininkams, nuomojantys nekilnojamąjį turtą verslo liudijimą turėtų turėti kiekvienam objektui. Panaikinus verslo liudijimus, gyventojai galėtų dirbti pagal individualią veiklą.

LRT Tyrimų skyriaus duomenimis, Kinijos ambasada melavo, kad vasaros pabaigoje sostinėje įvykęs Lietuvos aktyvistų ir kinų grupės susidūrimas buvo spontaniškas. Turima informacija rodo, kad tai buvo kinų diplomatų suplanuota operacija.

Kinijos valstybinė žiniasklaida paskelbė, kad blokuos dviejų NBA pasirengimo ciklo rungtynių transliacijas, po to kai Hiustono „Rockets“ generalinis vadybininkas „Twitter“ paskyroje išreiškė palaikymą Honkongo protestuotojams. NBA lygos komisaras Adamas Silveris šiandien pareiškė, kad lyga necenzūruos laisvos kalbos ir nedraus žaidėjams ar komandų vadovams reikšti savo nuomonės. Be NBA Kinijos valdžios dėmesį patraukė ir animacinis serialas „Pietų Parkas“, kurio transliacijos taip pat uždraustos.

Donaldo Trumpo sprendimas patraukti karius iš Šiaurės Sirijos, taip užleidžiant kelią Turkijos puolimui, sulaukė didelės kritikos net iš pačių ištikimiausių rėmėjų respublikonų partijoje. Prezidentas nenusileidžia ir teigia vykdantis rinkimų pažadą grąžinti karius namo.

Dalis prezidento Gitano Nausėdos siūlymų dėl mokesčių didinimo ir kai kurių lengvatų mažinimo, prezidentūros žiniomis, įtraukti į biudžeto projektą. G. Nausėda siūlo ir nurodo kur rasti 100 milijonų eurų, skirtų pensijoms kelti ir skurdui mažinti. Šalies vadovo patarėjas teigia, kad prezidentas kreips didelį dėmesį, kas Seime palaikys jo iniciatyvas, ir tai galės turėti įtakos bendraujant Seimui ir Prezidentūrai po kitų rinkimų.

Po pokalbio telefonu su Didžiosios Britanijos premjeru Borisu Johnsonu, Vokietijos kanclerė Angela Merkel pareiškė, kad susitarimas be kompromiso iš Jungtinės Karalystės pusės, neįmanomas. Likus pusketvirtos savaitės iki numatytos „Brexito“ datos derybos rimtai pakibo. Šaltiniai Jungtinės Karalystės vyriausybėje teigia, kad A. Merkel leido B. Johnsonui suprasti, jog jo siūlymas dėl Šiaurės Airijos turi būti keičiamas. Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas teigia nesuprantantis ko nori premjeras B. Johnsonas.

Šių metų Nobelio fizikos premija įteikta trims mokslininkams – Kanados amerikiečiui Jamesui Peeblesui už teorinius atradimus astrofizikos srityje ir šveicarams Michelui Mayorui ir Didier Quelozui už egzoplanetos, skriejančios aplink į Saulę panašios žvaigždės orbitą, atradimą.

1863-1864 metų sukilimo vadai kartu su kitų ant Gedimino kalno rastų sukilėlių palaikais bus iškilmingai laidojami, pagerbiant juos Valdovų rūmuose, Vilniaus arkikatedroje. Laukiama atvykstančių ne tik oficialių kaimyninių šalių delegacijų, bet ir aukščiausių Katalikų bažnyčios hierarchų.

Vienas paskutiniųjų Žemaitijos metams skirtų renginių – žemaitiškų knygų paroda Šiauliuose. Kalbos tyrinėtojai sako pastebintys augantį žemaičių kalbos prestižą, ja kalbėti stengiasi vis daugiau žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau