Kultūros diena. Eduardo Balsio jubiliejiniai metai: renginių pakaks iki pat Kalėdų

Šiandien „Kultūros dienoje“:

Vieno žymiausių XX a. lietuvių kompozitorių ir pedagogų – Eduardo Balsio, vardas kultūros lauke šį rudenį bus minimas bene dažniausiai. Nuo koncertų iki konkursų, nuo parodos iki meistriškumo pamokų, konferencijos – kelios dešimtys kompozitoriaus šimtmečiui skirtų renginių užpildys sales iki pat Kalėdų. „Jo muzika ne tik aktuali, bet ir įkvepianti“,– sutaria organizatoriai, vertindami Eduardo Balsio muzikinį palikimą ir pristatydami jubiliejinę programą.


Nusprendę palikti automobilį namie ir važiuoti visuomeniniu transportu ne tik sutaupysite, bet ir įdomiai praleisite laiką. Kaune prasidėjo garso instaliacijų projektas „Puota: audio kultūra“, kurio metu miesto autobusuose ir traukiniuose išgirsite poeziją bei pasakojimus apie miestą.


Menininkas Vytautas Stakutis-TRAFIK rengia pirmąją miesto gyvenimo įkvėptą gatvės meno parodą uždaroje erdvėje. Tai pirmoji menininko paroda ne miesto gatvėse, bet patalpoje. Kūrėjo darbai, primenantys ženklus, kalba apie kasdieniame skubėjime nepastebimas miestietiško gyvenimo detales.