Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus. Operos megažvaigždė Placido Domingo: atvykti į Lietuvą – jaudinanti patirtis

geriausia 2019 m. televizijos pokalbių laida Lietuvoje, LRTK „Pragiedruliai“

Geriausia 2019 m. pokalbių laida Lietuvoje – iš ciklo „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“ pokalbis su megažvaigžde Placido Domingo (Ispanija), Lietuvos radijo ir televizijos (LRTK) konkursas „Pragiedruliai“.

Tai vienintelis akredituotas interviu Lietuvoje! Jūsų dėmesiui – dviejų operos solistų pokalbis.

Visa šiuolaikinės operos šlovė siejama su jo vardu. Placido Domingo – ne tik ispanų legendinis, aistringas bei neprilygstamas aristokratiškasis tenoras! Jis – ištisa epocha muzikinio Olimpo skliaute. Visi epitetai, nusakantys maestro – ne per dideli, jie tik išryškina aukštumas, kurias pasiekė muzikai atsidavęs didis kūrėjas.

Nuo vaikystės tėvų dėka paniręs į sarsuelos pasaulį jis mėgavosi ir kitais užsiėmimais: „Sužaisdavau futbolą vidurdienį, po pietų žiūrėdavau koridą, o vakare stebėdavau savo tėvų vaidinimą“, – prisimena Placido Domingo.

O pasaulio melomanai turi kitą skaičiuoklę – 50 sėkmingų sezonų „Metropolitan“ operoje Niujorke, 14 „Grammy“ apdovanojimų, visose didžiausiose pasaulio salėse – jo atliekamas auksinis operų repertuaras.

Iškiliausi operos grandai – Montsserat Caballe, Chose Carreras, Luciano Pavarotti, Herbert fon Karajan ir daugybė kitų operinio Olimpo vardų – jų scenos partneriu buvo Placido Domingo.

Madrido, Niujorko, Filadelfijos bei kiti didieji pasaulio universitetai jam suteikė garbės daktaro vardą.

Holivudo žvaigždžių alėjoje visu ryškumu spindi Placido Domingo žvaigždė, o knygos „Mano pirmieji 40 metų“ ir „Operos džiaugsmas“ tapo ne tik kūrybinės biografijos atspindžiais, bet ir pasauliniais bestseleriais.

Dirigavęs šešiems šimtams koncertų, dainavęs penkiuose tūkstančiuose, vakarų humaniškasis tenorų karalius teigia: „Teatre praranda svarbą religijų skirtumai, rasė, politinės pažiūros – visus mus jungia muzika.“

Tradicinio konkurso „Pragiedruliai“ nugalėtojai ir nominantai | Lietuvos radijo ir televizijos komisija.