Žinios. Bulgarijoje galimai rastas Jono Basanavičiaus žmonos Gabrielos Eleonoros Mohl kapas

Finansų ministerija imasi tūkstančių verslo liudijimų turėtojų. Vyriausybei pateiktame projekte siūloma naikinti verslo liudijimus auklėms, automobilių ir būsto remontininkams, nuomojantys nekilnojamąjį turtą verslo liudijimą turėtų turėti kiekvienam objektui. Panaikinus verslo liudijimus, gyventojai galėtų dirbti pagal individualią veiklą.

Seime – siūlymas, kad žmonės nuo 75-erių metų nuo liepos kompensuojamus vaistus gautų nemokamai. Valstybė padengtų ne tik 100 proc. bazinės tokių vaistų kainos, bet ir priemoką, nepriklausomai nuo žmogaus pajamų. Nemokamai kompensuojamus vaistus gautų pensininkai ir neįgalieji, jeigu jų pajamos mažesnės kaip 95 proc. praėjusių metų minimalių vartojimo poreikių dydžio.

LRT žurnalistas Rimas Bružas teigia radęs Jono Basanavičiaus žmonos kapą Bulgarijoje, Lomos mieste. Čia kadaise kelerius metus darbavosi Lietuvos nepriklausomybės patriarchas Jonas Basanavičius. Gabrielos Eleonoros Mohl paiešką Bružas sako pradėjęs dar pernai, ekspedicijoje „Nuo Baltijos iki Bengalijos“. Kapą sako radęs apleistose žydų kapinėse.

LRT Tyrimų skyriaus duomenimis, Kinijos ambasada melavo, kad vasaros pabaigoje sostinėje įvykęs Lietuvos aktyvistų ir kinų grupės susidūrimas buvo spontaniškas. Turima informacija rodo, kad tai buvo kinų diplomatų suplanuota operacija.

Per artėjančius Seimo rinkimus užsienio lietuviai turės atskirą vienmandatę apygardą. Tokį sprendimą priėmė Vyriausioji rinkimų komisija. Tai reiškia, kad Lietuvoje lieka 70 vienmandačių apygardų vietoje 71. Iki šiol užsienyje per Seimo rinkimus balsuojantys Lietuvos piliečiai buvo įtraukiami į Naujamiesčio vienmandatės rinkimų apygardos rinkėjų sąrašus.

Po pokalbio telefonu su Didžiosios Britanijos premjeru Borisu Johnsonu, Vokietijos kanclerė Angela Merkel pareiškė, kad susitarimas be kompromiso iš Jungtinės Karalystės pusės, neįmanomas. Likus pusketvirtos savaitės iki numatytos „Brexito“ datos derybos rimtai pakibo. Šaltiniai Jungtinės Karalystės vyriausybėje teigia, kad A. Merkel leido B. Johnsonui suprasti, jog jo siūlymas dėl Šiaurės Airijos turi būti keičiamas. Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas teigia nesuprantantis ko nori premjeras B. Johnsonas.

Donaldo Trumpo sprendimas patraukti karius iš Šiaurės Sirijos, taip užleidžiant kelią Turkijos puolimui, sulaukė didelės kritikos net iš pačių ištikimiausių rėmėjų respublikonų partijoje. Prezidentas nenusileidžia ir teigia vykdantis rinkimų pažadą grąžinti karius namo.

Honkongo lyderė Carrie Lam pareiškė neatmetanti galimybės prašyti Kinijos kariuomenės įsikišti tramdant demokratiškų reformų reikalaujančius protestus. Finansinis Azijos centras – jau kelis mėnesius paralyžiuotas neramumų ir protestų – šiais metais patirs didelių finansinių nuostolių. Po milžiniškų naujausių protestų paralyžiuota pagrindinė susisiekimo priemonė – miesto traukinių transporto sektorius.

Šių metų Nobelio fizikos premija įteikta trims mokslininkams – Kanados amerikiečiui Jamesui Peeblesui už teorinius atradimus astrofizikos srityje ir šveicarams Michelui Mayorui ir Didier Quelozui už egzoplanetos, skriejančios aplink į Saulę panašios žvaigždės orbitą, atradimą.

Iš Vilniaus Lukiškių aikštės išvežamas dvi savaites eksponuotas memorialo „Laisvės kalva“ fragmentas. Prieštaringų vertinimų sulaukęs kūrinys toliau bus saugomas savivaldybės įmonės „Grinda“ aikštelėje.

Sportas. Orai. Ved. Ignas Andriukevičius.