Žinios. Nobelio fizikos premija įteikta astrofizikui ir egzoplanetą atradusiems mokslininkams

LRT Tyrimų skyriaus duomenimis, Kinijos ambasada melavo, kad vasaros pabaigoje sostinėje įvykęs Lietuvos aktyvistų ir kinų grupės susidūrimas buvo spontaniškas. Turima informacija rodo, kad tai buvo kinų diplomatų suplanuota operacija. Visą tyrimą galite skaityti čia.

Prezidentas Gitanas Nausėda siekia, kad būtų suvienodinti pajamų mokesčiai, nesvarbu, iš kokio šaltinio pajamos gautos – dividendų ar daugiau kaip 35 tūkst. eurų per metus iš individualios veiklos. Vyriausybei kol kas neremiant jo iniciatyvų dėl su darbo santykiais nesusijusių pajamų apmokestinimo, šią savaitę Prezidentūra planuoja Seime registruoti naujus siūlymus.

Finansų ministerija imasi tūkstančių verslo liudijimų turėtojų. Vyriausybei pateiktame projekte siūloma naikinti verslo liudijimus auklėms, automobilių ir būsto remontininkams, nuomojantys nekilnojamąjį turtą verslo liudijimą turėtų turėti kiekvienam objektui. Panaikinus verslo liudijimus, gyventojai galėtų dirbti pagal individualią veiklą.

Donaldo Trumpo sprendimas patraukti karius iš Šiaurės Sirijos, taip užleidžiant kelią Turkijos puolimui sulaukė didelės kritikos, net iš pačių ištikimiausių rėmėjų respublikonų partijoje. Prezidentas nenusileidžia ir teigia vykdantis rinkimų pažadą grąžinti karius namo.

Šiandien Liuksemburge Europos Sąjungos šalių vidaus reikalų ministrų susitikimo metu bus bandoma susitarti dėl laikino plano, kaip civilizuotai pasidalyti migrantus, bandančius perplaukti Viduržemio jūrą. Šis – daugiausia arabų ir afrikiečių – srautas kelia daug problemų Italijai ir ypač Maltai, kurioje prieš porą savaičių ir buvo susitarta dėl galimo kompromiso.

Honkongo lyderė Keri Lem pareiškė neatmetanti galimybės prašyti Kinijos kariuomenės įsikišti tramdant demokratiškų reformų reikalaujančius protestus. Finansinis Azijos centras, jau kelis mėnesius paralyžiuotas neramumų ir protestų, šiais metais patirs didelių finansinių nuostolių.

Šių metų Nobelio fizikos premija įteikta trims mokslininkams – Kanados amerikiečiui Jamesui Peeblesui už teorinius atradimus astrofizikos srityje ir šveicarams Michelui Mayorui ir Didier Quelozui už egzoplanetos, skriejančios aplink į Saulę panašios žvaigždės orbitą, atradimą.

Sportas. Orai. Ved. Ignas Andriukevičius.