„Labas rytas, Lietuva“ II d. Kaip pajusti empatiją ir pažinti kitą žmogų?

II-oji „Labas rytas“ dalis prasideda pokalbiu apie tai, kaip pažinti žmogų. Studijos svečias dr. Povilas Aleksandravičius teigia: dažnai mes tik galvojame, kad pažįstame žmogų, tačiau iš tikrųjų taip nėra. Kodėl dažnai vadovaujamės etiketėmis, kurias prikabiname kitiems? Kaip pajusti empatiškesnį ryšį kitam? Kaip išgirsti tikrą žmogaus pasakojimą? Apie visa tai pasakoja laidos svečias.

Įdomybės iš pasaulio: Peru Limos šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje kasmet, minint šio šventojo dieną, laiminami gyvūnai. Šis šventasis yra laikomas visų gyvūnų globėju. Susirinkę su augintiniais, po mišių dalyviai rengia puotą ir linksmybes.

Kas pirmiausia ateina į galvą, išgirdus žodį „transformeriai“? Daugeliui, turbūt, mokslinės fantastikos kino filmai apie kariaujančias mašinas. Tačiau kitame laidos reportaže kviečiame susipažinti su Laura Šiugždine, kuri kuria besitransformuojančius papuošalus ir taip siekia atkreipti dėmesį į aplinkos apsaugą.

Dar vienas pokalbis ir dar viena tema studijoje – kaip globalizacija kaičia pilietybės sampratą? Apie tai pasakoja VU TSPMI dėstytojas dr. Gintas Karalius. Jo teigimu, globalizacijos procesai kelia iššūkį pilietybės sampratai, kadangi tampa nebeaišku, kodėl priklausymas konkrečiai valstybei, politinis statusas turėtų būti viršesnis už visas kitas individo turimas ypatybes.

Su Jonu Stonkumi, apie kurio namų palėpę pristatomas reportažas, žiūrovai galėdavo susitikti „Labas rytas, Lietuva“ virtuvės arba šefo skiltyse. Tačiau šį kartą Jono ir Donatos Stonkų pasakojimas iš kito kambario. Netoli Vilniaus įsikūrusi šeima ryžosi pokyčiams – nenaudojamoje palėpėje įrengti poilsio oazę. Kaip atrodė vaizdas iki pradedant renovaciją bei kaip poilsio zona atrodo šiuo metu – reportaže.

Spaudos apžvalgoje Paulius Šironas apžvelgia „Verslo klasės“ straipsnį apie arbatos rinką.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau