Žinios. Finansų ministerija paskelbė, kokius mokesčių pakeitimus žada nuo kitų metų

Siūlomi didesni mokesčiai. Finansų ministerija paskelbė, kokius mokesčių pakeitimus žada nuo kitų metų. Pagal juos, brangtų alkoholis, rūkalai ir degalai, mažėtų lengvata ūkininkų dyzelinui. Neapmokestinamasis pajamų dydis didėtų perpus mažiau nei priimta per mokesčių reformą.

Kas pakeis Virginijų Sinkevičių? Po sėkmingų Europos Parlamento klausymų, valdantieji jau svarsto, kas galėtų pakeisti dabartinį ekonomikos ir inovacijų ministrą. V. Sinkevičius teigia, kad jam svarbu, kas tęs pradėtus darbus: konsolidacijos projektą, inovacijų reformą.

Gripo kaina. Nors Lietuvoje jau paskelbtas gripo sezonas, pasiskiepyti galima tik vadinamąja komercine vakcina. Kai kurios įmonės organizuoja ir pačios moka už darbuotojų skiepus, tačiau poliklinikose nemokamų vakcinų rizikos grupėms dar nėra. Specialistai ramina, kad vakcinos nevėluoja – imunitetas susiformuoja per dvi savaites.

Šiauliuose – jersiniozės protrūkis. Vienoje iš Šiaulių mokyklų - jersiniozės protrūkis. Keli mokiniai susirgo užkrečiama žarnyno liga, kurią dažniausiai platina graužikai.

Kova su elektroninėmis cigaretėmis. Seime – nauji bandymai kovoti su elektroninėmis cigaretėmis. Konservatoriai siūlo jas licencijuoti, nes taip būtų kur kas lengviau kontroliuoti jų įsigijimą. Apklausos duomenimis, elektronines cigaretes nuolat rūko daugiau nei dešimtadalis moksleivių, bandžiusiųjų – kur kas daugiau. Verslininkai sutinka, kad veiklą licencijuoti reikia, tačiau prieštarauja kitam politikų siūlymui drausti elektronines cigaretes su kvapais.

JAV traukiantis, Turkija ruošiasi puolimui. Kurdų kovotojai ir žmogaus teisių stebėtojai praneša, kad JAV kariai pradėjo pasitraukimą iš Šiaurės Rytų Sirijos prieš galimą Turkijos pajėgų operaciją. Baltieji rūmai informavo, kad į artėjančią turkų ataką amerikiečiai nesikiš ir iš regiono trauksis, nes teroristų organizacija „Islamo valstybė“ nugalėta. Turkijos puolimo tikslas – įkurti vadinamąją saugiąją zoną pabėgėliams aplink sieną su Sirija ir iš teritorijos išstumti kurdų kovotojus, padėjusius amerikiečiams nugalėti džihadistus.

Nobelio premiją medicinos ir psichologijos srityse pasidalys trys mokslininkai. Laureatais tapo amerikietis Greggas L. Semenza, britas seras Peteris Ratcliffe ir amerikietis William G. Kaelinas. Mokslininkams apdovanojimas skirtas už tyrimus, aiškinantis, kaip ląstelės reaguoja ir prisitaiko prie besikeičiančio deguonies kiekio. Pasak Nobelio komiteto, tyrėjų darbo išvados prisideda, ieškant atsakymų, kaip gydyti mažakraujystę, vėžį ir kitas ligas.

Protestai dėl klimato kaitos. Protestais Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje prasidėjo pasaulinė akcija „Sukilimas prieš išnykimą“, kuria siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į klimato kaitą ir biologinės įvairovės mažėjimą. Judėjimas nepaklusnumo akcijas planuoja surengti daugiau nei 60 miestų.

Sportas. Orai.