Žinios. Kas užims Virginijaus Sinkevičiaus ministro postą?

Siūlomi didesni mokesčiai. Finansų ministerija paskelbė, kokius mokesčių pakeitimus žada nuo kitų metų. Pagal juos, brangtų alkoholis, rūkalai ir degalai, mažėtų lengvata ūkininkų dyzelinui. Neapmokestinamasis pajamų dydis didėtų perpus mažiau nei priimta per mokesčių reformą.

Kas pakeis Virginijų Sinkevičių? Po sėkmingų Europos Parlamento klausymų, valdantieji jau svarsto, kas galėtų pakeisti dabartinį ekonomikos ir inovacijų ministrą. V. Sinkevičius teigia, kad jam svarbu, kas tęs pradėtus darbus: konsolidacijos projektą, inovacijų reformą.

Kova su elektroninėmis cigaretėmis. Seime – nauji bandymai kovoti su elektroninėmis cigaretėmis. Konservatoriai siūlo jas licencijuoti, nes taip būtų kur kas lengviau kontroliuoti jų įsigijimą. Apklausos duomenimis, elektronines cigaretes nuolat rūko daugiau nei dešimtadalis moksleivių, bandžiusiųjų – kur kas daugiau. Verslininkai sutinka, kad veiklą licencijuoti reikia, tačiau prieštarauja kitam politikų siūlymui drausti elektronines cigaretes su kvapais.

Už ir prieš automobilių taršos mokestį. Praėjusią savaitę Aplinkos ministerija pristatė automobilių taršos mokesčio projektą, kuris sukėlė tikrą diskusijų audrą. Neilgai trukus buvo sukurta peticija, kurioje raginama pasirašyti prieš tokio mokesčio atsiradimą. Ją jau pasirašė daugiau nei 45 tūkst. lietuvių. Taip pat pasirodė ir kita peticija, kurioje raginama numatomus mokesčius padidinti dešimčia kartų. Tačiau, nepaisant aktyvumo, bent jau šiuo metu, tokie parašai praktiškai beverčiai.

Protestai dėl klimato kaitos. Protestais Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje prasidėjo pasaulinė akcija „Sukilimas prieš išnykimą“, kuria siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į klimato kaitą ir biologinės įvairovės mažėjimą. Judėjimas nepaklusnumo akcijas planuoja surengti daugiau nei 60 miestų.

Nobelio premiją medicinos ir psichologijos srityse pasidalys trys mokslininkai. Laureatais tapo amerikietis Greggas L. Semenza, britas seras Peteris Ratcliffe ir amerikietis William G. Kaelinas. Mokslininkams apdovanojimas skirtas už tyrimus, aiškinantis, kaip ląstelės reaguoja ir prisitaiko prie besikeičiančio deguonies kiekio. Pasak Nobelio komiteto, tyrėjų darbo išvados prisideda, ieškant atsakymų, kaip gydyti mažakraujystę, vėžį ir kitas ligas.

JAV traukiantis, Turkija ruošiasi puolimui. Kurdų kovotojai ir žmogaus teisių stebėtojai praneša, kad JAV kariai pradėjo pasitraukimą iš Šiaurės Rytų Sirijos prieš galimą Turkijos pajėgų operaciją. Baltieji rūmai informavo, kad į artėjančią turkų ataką amerikiečiai nesikiš ir iš regiono trauksis, nes teroristų organizacija „Islamo valstybė“ nugalėta. Turkijos puolimo tikslas – įkurti vadinamąją saugiąją zoną pabėgėliams aplink sieną su Sirija ir iš teritorijos išstumti kurdų kovotojus, padėjusius amerikiečiams nugalėti džihadistus.

Higienos pasai. Apie 8 procentus Lietuvos ugdymo įstaigų veiklą vykdo be leidimų – higienos pasų. Daugiausia tokių įstaigų yra didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, tokios įstaigos turėtų būti uždarytos.

Sportas. Orai.