Žinios. Seime – nauji bandymai kovoti su elektroninėmis cigaretėmis

Kova su elektroninėmis cigaretėmis. Seime – nauji bandymai kovoti su elektroninėmis cigaretėmis. Konservatoriai siūlo jas licencijuoti, nes taip būtų kur kas lengviau kontroliuoti jų įsigijimą. Apklausos duomenimis, elektronines cigaretes nuolat rūko daugiau nei dešimtadalis moksleivių, bandžiusiųjų – kur kas daugiau. Verslininkai sutinka, kad veiklą licencijuoti reikia, tačiau prieštarauja kitam politikų siūlymui drausti elektronines cigaretes su kvapais.

Už ir prieš automobilių taršos mokestį. Praėjusią savaitę Aplinkos ministerija pristatė automobilių taršos mokesčio projektą, kuris sukėlė tikrą diskusijų audrą. Neilgai trukus buvo sukurta peticija, kurioje raginama pasirašyti prieš tokio mokesčio atsiradimą. Ją jau pasirašė daugiau nei 45 tūkst. lietuvių.

Kas pakeis Virginijų Sinkevičių? Po sėkmingų Europos Parlamento klausymų, valdantieji jau svarsto, kas galėtų pakeisti dabartinį ekonomikos ir inovacijų ministrą. V. Sinkevičius teigia, kad jam svarbu, kas tęs pradėtus darbus: konsolidacijos projektą, inovacijų reformą.

Lietuvos ir JAV energetinis bendradarbiavimas. Šalies vadovas prezidentūroje priėmė JAV energetikos sekretorių Ricką Perry ir jo delegaciją. Susitikime buvo akcentuota JAV politinio ir energetinio dialogo su Baltijos šalimis strateginė reikšmė regiono saugumui, aptarti energetinio saugumo iššūkiai. Gitanas Nausėda pabrėžė, kad reguliarus Baltijos šalių ir JAV dialogas – raktas į sėkmę bei saugumą ir paragino bendradarbiavimą plėsti.

JAV traukiantis, Turkija ruošiasi puolimui. Kurdų kovotojai ir žmogaus teisių stebėtojai praneša, kad JAV kariai pradėjo pasitraukimą iš Šiaurės Rytų Sirijos prieš galimą Turkijos pajėgų operaciją. Baltieji rūmai informavo, kad į artėjančią turkų ataką amerikiečiai nesikiš ir iš regiono trauksis, nes teroristų organizacija „Islamo valstybė“ nugalėta. Turkijos puolimo tikslas – įkurti vadinamąją saugiąją zoną pabėgėliams aplink sieną su Sirija ir iš teritorijos išstumti kurdų kovotojus, padėjusius amerikiečiams nugalėti džihadistus.

Nobelio premiją medicinos ir psichologijos srityse pasidalys trys mokslininkai. Laureatais tapo amerikietis Greggas L. Semenza, britas seras Peteris Ratcliffe ir amerikietis William G. Kaelinas. Mokslininkams apdovanojimas skirtas už tyrimus, aiškinantis, kaip ląstelės reaguoja ir prisitaiko prie besikeičiančio deguonies kiekio. Pasak Nobelio komiteto, tyrėjų darbo išvados prisideda, ieškant atsakymų, kaip gydyti mažakraujystę, vėžį ir kitas ligas.

Protestai dėl klimato kaitos. Protestais Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje prasidėjo pasaulinė akcija „Sukilimas prieš išnykimą“, kuria siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į klimato kaitą ir biologinės įvairovės mažėjimą. Judėjimas nepaklusnumo akcijas planuoja surengti daugiau nei 60 miestų.

Popiežiaus dėmesys Amazonei. Popiežius Pranciškus pradėjo bažnyčios susirinkimą, kurio pagrindinė tema – Amazonės regionas. Per tris savaites dvasininkai, aktyvistai ir Amazonės čiabuviai aptars tokius klausimus kaip aplinkosauga, moterų įtraukimas ar galimybė regiono kunigams padaryti išlygą dėl celibato.

Rinkimai Kosove. Suskaičiavus beveik visus balsalapius, aiškėja, kad pirmalaikius parlamento rinkimus Kosove laimėjo opozicija. Iš premjero pareigų vasarą pasitraukusio Ramusho Haradinaj partija, praradusi koalicijos partnerius, surinko tik daugiau nei 10 procentų balsų.

Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau