Gyvoji istorija. Nuo Vilniaus iki Dalaso muziejaus

Gyvoji istorija

2019.10.06 14:05

Gyvoji istorija. Nuo Vilniaus iki Dalaso muziejaus

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Šįkart leisimės į istorinį detektyvą, bandydami išsiaiškinti XIX a. pradžioje garsios to laikmečio prancūzų dailininkės nupiešto ant drobės mažo berniuko portreto sukūrimo aplinkybes. Kieno tai atvaizdas, kas jo užsakovai ir pirmieji savininkai, kol kas neaišku.

LMA Vrublevskių bibliotekoje rankraščių skyriaus mokslo darbuotoja Ingrida Pajėdaitė netikėtai aptikusi šio portreto kopiją bibliotekos fonduose, pabandė naujai pažvelgti ir pabandyti atkurti painią paties paveikslo istoriją. Istorija nuo Vilniaus iki Dalaso muziejaus – intriguojančio paveikslo ir jo kopijos tyrimo rezultatai. Laidos vedėja Inga Berulienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Archeologijos, istorijos, dailės, architektūros, sakralinio meno, kraštovaizdžio paminklai, esantys šalia mūsų, tampa ypač įdomūs ir saugotini tada, kai mes juos geriau pažįstame. Bibliotekų, muziejų ir archyvų fondai – taip pat neišsemiami lobynai, kuriuos reikia mokėti atverti, kad patirtume pažinimo džiaugsmą.Pažinkime kultūros paveldą ne iš akademinių knygų, bet naujausių tyrimų, vertingų patirčių ir aktualizuokime – kodėl mums tai galėtų būti svarbu. Kultūros paveldas – tai, kas leidžia pajausti savo išskirtinumą ir bendrumą kitų kultūrų kontekste.

Kiti laidos epizodai

Gyvoji istorija

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.