„Labas rytas, Lietuva“ II d. Tamsūs 90-ieji, žiauri mafija ir pirmoji kova su ja – visa tai sugulė naujo dokumentinio filmo kadruose

Muzikinė premjera. Kokia naujos savaitės pradžia be premjeros? II-oji LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ dalis prasideda nuo atlikėjo Kazimiero Likšos kūrinio „Perfect Times“ vaizdo klipo pristatymo. Į pastarąjį skuba ir šią dainą kartu įrašiusi dainininkė Monika Linkytė. Pasak muzikanto, šis kūrinys – apie tobulus laikus, kurie niekada neateina: mes stengiamės, ieškome meilės, tačiau kartais užklumpa tokie momentai, kai turime išmokti paleisti, kad judėtume į priekį.

Graži sukaktis. Niujorke, Winter Garden teatre, 1982-aisiais pirmą kartą atliktas Andrew Lloydo Webberio miuziklas „Katės“. 1997-aisiais jis tapo ilgiausiai rodomu miuziklu Brodvėjaus istorijoje. Iš viso miuziklas atliktas daugiau nei 7 tūkst. kartų. Šiandien „Katės“ yra ketvirtas ilgiausiai rodytas miuziklas Brodvėjaus istorijoje. Kiek vėliau miuziklas tapo ir filmu.

„Brainstorm“ – „Little Raindrops“.

LRT PLIUS eteryje – dokumentinis filmas „Pirmieji kovotojai su mafija“. Tamsūs 90-ieji, reketuojančios ir viena su kita kariaujančios kraupios mafijos gaujos, šaunamieji ginklai, žiaurūs susidorojimai kitais būdais ir pirmieji, pasiryžę stoti į akistatą su šiomis negandomis. Taip trumpai būtų galima apibrėžti naują rašytojo Dailiaus Dargio dokumentinį filmą „Pirmieji kovotojai su mafija“, kurį dar šįvakar bus galima išvysti televizijos kanale LRT PLIUS. Kūrėjas sako: jei ne pareigūnai, apie kuriuos pasakojama kino juostoje, jis šia tema taip lengvai nekalbėtų. O štai buvęs generalinis komisaras Visvaldas Račkauskas priduria, kad kovoje su organizuotu nusikalstamumu dirbo 38 pareigūnai.

Vilniaus Bernardinų bažnyčioje atidaryta fotografo Romualdo Požerskio paroda „Atlaidai“. Per beveik du dešimtmečius fotografas apsilankė daugiau nei 150 atlaidų ir padarė maždaug 15 tūkst. kadrų. Fotografijos ciklas „Atlaidai“ fiksuotas nuo 1974-ųjų – fotografo teigimu, šių kadrų fiksavimas buvo jo paties dvasinis gimimas, bandymas suvokti, kokia yra gyvenimo prasmė. Šią seriją jis vadina pačia svarbiausia savo gyvenime: „Tai yra mano išpažintis, mano malda, mano žinia“.

Mans Zemerlow – „Fire in the Rain“.

II-osios LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ dalies pabaigoje – tradicinė trumpa spaudos apžvalga (šįkart ji – su Gabriele Kloniūnaite), Fingalick ir Angelou kūrinys „24sek“ bei konkursas žiūrovas su Ignu Andriuškevičiumi. Laidą veda Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.