Žinios. Vilniuje prasidėjo energetikos forumas: JAV žada padėti Baltijos šalims saugoti savo infrastruktūrą

Šiandien Vilniuje prasideda energetikos forumas, kuriame dalyvaus ne tik Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV), Baltijos, bet ir daugelio kitų Rytų ir Vidurio Europos šalių atstovai. Pirmasis susitikimas įvyko jau vakar. JAV žada padėti Baltijos šalims saugoti jų energetikos infrastruktūrą nuo kibernetinių atakų, Lietuvai, Latvijai ir Estijai rengiantis atjungti elektros tinklus nuo posovietinės sistemos ir sinchronizuoti juos su Vakarų Europa.

Apie 8 proc. Lietuvos ugdymo įstaigų veiklą vykdo be leidimų – higienos pasų. Daugiausia tokių įstaigų yra didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, tokios įstaigos turėtų būti uždarytos.

Lietuvos radijo ir televizijos komisija kreipėsi į Vyriausybę prašydami Lenkijos lietuvių bendruomenei užtikrinti galimybę matyti ir girdėti televizijos bei radijo programas, transliuojamas iš Lietuvos teritorijos. Esą tai leistų Lenkijos lietuviams išlaikyti ir stiprinti ryšį su Lietuvos visuomene, būti informuotiems apie čia vykstančius įvykius, geriau įsitraukti į Lietuvos kultūrinį gyvenimą.

Kosovo opozicinės partijos per sekmadienį įvykusius parlamento rinkimus aplenkė pastarąjį dešimtmetį šalies politikoje dominavusį buvusį partizanų judėjimą.

Orai.