Žinios. Klimato aktyvistai drums ramybę: masiniai protestai rengiami daugiau nei 60 miestų

Šiandien Vilniuje prasideda energetikos forumas, kuriame dalyvaus ne tik Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV), Baltijos, bet ir daugelio kitų Rytų ir Vidurio Europos šalių atstovai. Pirmasis susitikimas įvyko jau vakar. JAV žada padėti Baltijos šalims saugoti jų energetikos infrastruktūrą nuo kibernetinių atakų, Lietuvai, Latvijai ir Estijai rengiantis atjungti elektros tinklus nuo posovietinės sistemos ir sinchronizuoti juos su Vakarų Europa.

Kosovo opozicinės partijos per sekmadienį įvykusius parlamento rinkimus aplenkė pastarąjį dešimtmetį šalies politikoje dominavusį buvusį partizanų judėjimą.

Palyginti su praėjusiais metais auga nekilnojamojo turto pardavimai. Kas penktas parduodamas butas dažniausiai skirtas investicijai.

Judėjimas „Sukilimas prieš išnykimą“ šiandien rengia masinius protestus daugiau nei 60 pasaulio miestų. Pasipiktinę vyriausybių neveiksnumu aktyvistai bandys taikiai sudrumsti miestų gyvenimą. Londone organizatoriai tikisi sulaukti tarp 20 ir 30 tūkst. protestuotojų, kurie turėtų užbluokuoti gatves aplink Jungtinės Karalystės parlamentą. Panašūs reginiai planuojami ir Europoje, Šiaurės Amerikoje ar Australijoje.

Orai.