Žinios. Borisas Johnsonas užsispyręs: „Brexito“ neatidės, o jo naujausi siūlymai – paskutinė proga susitarti

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas perspėjo Prancūzijos prezidentą Emmanuelį Macroną, kad neatidės „Brexito“ po spalio 31-osios, ir pabrėžė, kad naujausi jo pasiūlymai yra paskutinė proga pasiekti susitarimą.

Portugalijos premjero Antonio Costos socialistai laimėjo vakar vykusius parlamento rinkimus. Jie užsitikrino 106 vietas 230 vietų parlamente. Partijai trūksta tik 10 vietų iki absoliučios daugumos.

Popiežius Pranciškus pradėjo bažnyčios susirinkimą, kurio pagrindinė tema – Amazonės regionas. Per tris savaites dvasininkai, aktyvistai ir Amazonės čiabuviai aptars tokius klausimus kaip aplinkosauga, moterų įtraukimas ar galimybė regiono kunigams padaryti išlygą dėl celibato.

Pasaulyje šiandien minima Diena už orų darbą. Vienas iš oraus darbo elementų yra darbo užmokestis, tačiau tikriausiai ne mažiau svarbus yra ir emocinis klimatas darbe. Ištirta, jog daugumoje Lietuvos viešojo ir privataus sektoriaus darboviečių mikroklimatas organizaciniu lygmeniu yra vertintinas neigiamai, o įtampą darbe jaučia beveik visi dirbantieji.

Orai.

Sportas. Danas Rapšys iškovojo du aukso ir vieną sidabro medalį Budapešte vykusiame ketvirtajame pasaulio plaukimo taurės etape. LKL čempionate Kauno „Žalgiris“ nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“, Vilniaus „Rytas“ – Utenos „Juventusą“. Vaidotas Žala tapo Lietuvos automobilių ralio čempionu. Estas Otas Tanakas laimėjo Velso ralį. Baigėsi pasaulio lengvosios atletikos čempionatas. Vokietijos fubolo čempionato lydere tapo Menchengladbacho „Borussia“, Italijos – Turino „Juventus“.