Žinios. Popiežiaus dėmesys Amazonei: susirinkimo metu aptars ne tik aplinkosaugos, bet ir celibato regiono kunigams klausimą

Vyriausioji rinkimų komisija rengiasi perbraižyti Seimo rinkimų apygardų ribas: nusprendus atskirą apygardą formuoti užsienio lietuviams, Lietuvoje liktų 70 apygardų. Tai reiškia, kad Lietuvoje viena apygarda sumažėtų, ir dėl to daugomos apygardų ribos turėtų pasikeisti.

Popiežius Pranciškus pradėjo bažnyčios susirinkimą, kurio pagrindinė tema – Amazonės regionas. Per tris savaites dvasininkai, aktyvistai ir Amazonės čiabuviai aptars tokius klausimus kaip aplinkosauga, moterų įtraukimas ar galimybė regiono kunigams padaryti išlygą dėl celibato.

Lietuvos radijo ir televizijos komisija kreipėsi į Vyriausybę prašydami Lenkijos lietuvių bendruomenei užtikrinti galimybę matyti ir girdėti televizijos bei radijo programas, transliuojamas iš Lietuvos teritorijos. Esą tai leistų Lenkijos lietuviams išlaikyti ir stiprinti ryšį su Lietuvos visuomene, būti informuotiems apie čia vykstančius įvykius, geriau įsitraukti į Lietuvos kultūrinį gyvenimą.

Šią savaitę prasideda Nobelio premijų dalybos. Pirmosios premijos medicinoje ir psichologijoje laureatai bus paskelbti dar šiandien. Kam atiteks daugiausia diskusijų kelianti Nobelio taikos premija, paaiškės penktadienį. Apžvalgininkai svarsto, kad apdovanojimą gali gauti Greta Thunberg.

Orai.

Sportas. Danas Rapšys iškovojo du aukso ir vieną sidabro medalį Budapešte vykusiame ketvirtajame pasaulio plaukimo taurės etape. LKL čempionate Kauno „Žalgiris“ nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“, Vilniaus „Rytas“ – Utenos „Juventusą“. Vaidotas Žala tapo Lietuvos automobilių ralio čempionu. Estas Otas Tanakas laimėjo Velso ralį. Baigėsi pasaulio lengvosios atletikos čempionatas. Vokietijos fubolo čempionato lydere tapo Menchengladbacho „Borussia“, Italijos – Turino „Juventus“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau