Žinios. Prasideda Nobelio premijų dalybos: dar šiandien bus įteikti apdovanojimai medicinos ir psichologijos srityse

Šiandien Vilniuje prasideda energetikos forumas, kuriame dalyvaus ne tik Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV), Baltijos, bet ir daugelio kitų Rytų ir Vidurio Europos šalių atstovai. Pirmasis susitikimas įvyko jau vakar. JAV žada padėti Baltijos šalims saugoti jų energetikos infrastruktūrą nuo kibernetinių atakų, Lietuvai, Latvijai ir Estijai rengiantis atjungti elektros tinklus nuo posovietinės sistemos ir sinchronizuoti juos su Vakarų Europa.

Pasaulyje šiandien minima Diena už orų darbą. Vienas iš oraus darbo elementų yra darbo užmokestis, tačiau tikriausiai ne mažiau svarbus yra ir emocinis klimatas darbe. Ištirta, jog daugumoje Lietuvos viešojo ir privataus sektoriaus darboviečių mikroklimatas organizaciniu lygmeniu yra vertintinas neigiamai, o įtampą darbe jaučia beveik visi dirbantieji.

Lietuvos radijo ir televizijos komisija kreipėsi į Vyriausybę prašydami Lenkijos lietuvių bendruomenei užtikrinti galimybę matyti ir girdėti televizijos bei radijo programas, transliuojamas iš Lietuvos teritorijos. Esą tai leistų Lenkijos lietuviams išlaikyti ir stiprinti ryšį su Lietuvos visuomene, būti informuotiems apie čia vykstančius įvykius, geriau įsitraukti į Lietuvos kultūrinį gyvenimą.

Šią savaitę prasideda Nobelio premijų dalybos. Pirmosios premijos medicinoje ir psichologijoje laureatai bus paskelbti dar šiandien. Kam atiteks daugiausia diskusijų kelianti Nobelio taikos premija, paaiškės penktadienį. Apžvalgininkai svarsto, kad apdovanojimą gali gauti Greta Thunberg.

Orai.