Lietuvos diena. Pasakojimas iš Klaipėdos, kur 1935 metais buvo įsteigtas Pedagoginis institutas, rengęs pradžios mokytojus

Lietuvos diena

2019.10.05 13:00

Lietuvos diena. Pasakojimas iš Klaipėdos, kur 1935 metais buvo įsteigtas Pedagoginis institutas, rengęs pradžios mokytojus

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Šiandien vykstančioje konsistorijoje Romoje į Kardinolų kolegiją bus priimta trylika naujų kardinolų. Tarp jų ir Kauno arkivyskupas emeritas Sigitas Tamkevičius. Jis yra ketvirtasis kardinolas iš Lietuvos po kunigaikščio Jurgio Radvilos, Vincento Sladkevičiaus ir Audrio Juozo Bačkio. Pokalbis su Kauno arkivyskupijos kurijos kancleriu monsinjoru Adolfu Grušu.

Šiandien – Mokytojų diena, tad prisiminsime jų rengimo istoriją. Pasakojimas iš Klaipėdos, kur 1935 metais buvo įsteigtas Pedagoginis institutas, rengęs pradžios mokytojus.

2019-ieji – pasaulio lietuvių metai, LRT tęsia jiems skirtą projektą „Keturi milijonai“.

Kasmet pirmąjį spalio savaitgalį kviečiama apsilankyti Žuvinte – ten ir šiandien vyksta Paukščių palydos.

Didžiosios Britanijos dienraštis „The Guardian“ skelbia Pasaulio sveikatos organizacijos duomenis, kurie rodo drastiškai augantį vaikų ir paauglių antsvorio lygį.

„Naujienų žemėlapis“: Serbija.

Ved. Artūras Matusas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Tai LRT RADIJO dienos informacinė laida, kurioje akualiausių dienos naujienų, įvykių aptarimas, komentarai. Laidoje įvairiomis temomis kalbinami politikai, valdžios atstovai, politologai. Žurnalistai iš įvairiausių įvykių rengia reportažus, pačiomis akutaliausiomis temomis, dėmesys užsienio naujienoms, sporto pranešimai. „Lietuvos diena“ į įvykius reaguoja greitai, dažnai juos nušviedama tiesioginėmis transliacijomis iš įvykio vietos. Laida transliuojama kasdien 13.05 val.

Kiti laidos epizodai

Lietuvos diena

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.