„Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis“ I d. Ryčio Kazlausko debiutų savaitė: nuo virtualios dvylikamečio laidos galvoje iki „Eurolygos“ komentatoriaus kėdės

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ eteryje – pirmasis 2019-ųjų spalio šeštadienis, o pažymėta 5-oji diena mums sufleruoja, ką jau ir taip puikiai žinome – šiandien yra Tarptautinė mokytojų diena. Šia proga studijoje viešės ir šios profesijos atstovai, o kitus pašnekovus pristato laidos vedėja Jovita Vitkauskė. Laidai puikų savaitgalio toną savo daina suteikė atlikėjas Juozas Martin.

Atėjęs šeštadienis vieniems reiškia poilsį, tačiau šio žodžio nepridursi prie sporto komentatoriaus ir LRT.lt žurnalisto Ryčio Kazlausko, kuriam ši savaitė buvo tikras darbymetis, pažymėtas gausybe debiutų įvairiose rolėse. Žinomas komentatorius šią savaitę debiutavo LRT „Panoramos“ sporto žinių vedėjo rolėje, vakar vakare – komentatoriaus kėdėje, perteikiant Kauno „Žalgirio“ rungtynes stipriausiame Senojo žemyno „Eurolygos“ turnyre, o šiandien – „Labas, rytas, Lietuva“ vedėjo pareigose. Pokalbyje jis atskleidžia, kad tai sena dvylikamečio svajonė, kai tai, ką Rytis daro dabar, buvo tikslas ir siekiamybė. Rytis Kazlauskas tai pat atskleidė, kad vaikystėje jo mama negalėdavo kartu stebėti „Žalgirio“ rungtynių, nes tai nešdavo nesėkmes, atsakė į žiūrovų klausimus bei puikiai įsiliejo į laidos vedėjo rolę.

Savaitgalio metu po laidos „Labas rytas, Lietuva“ renkatės filmus, knygas arba klausote muzikos? Jums savo mėgstamiausius išvardintus komponentus siūlo komikas Paulius Ambrazevičius. Čia puikuojasi knyga, kurios atvaizdus Paulius net išsitatuiravo ant kūno, filmas, kuris davė ir puikių patarimų jam pačiam, kuriant komediją bei vinilinis albumas, rekomenduotas brolio. Kokie jų pavadinimai ir kiti atsakymai – reportaže.

Nors daugelis Lietuvos mokyklų Tarptautinę mokytojų dieną paminėjo vakar, oficialiai ji – šiandien. Dėsninga, kad į laidos studiją pakvietėme šios profesijos atstovus – fizikos mokytoją Austėją Bukauskytę ir istorijos mokantį Gytį Valatką. Jie teigė, kad sulaukė nemažai sveikinimų, tačiau svarbiausias klausimas, daug kam kylantis dar nuo vaikystės rugsėjo mėnesių, yra toks – kur reikia padėti visas gaunamas gėles?

MO muziejuje – paroda, kuriai turbūt prijaus gimusieji anksčiau nei 1990-ieji. Čia galima išvysti Tvin Pykso kambarį, garsaus ir skandalingo „Radioshow“ lėlės Albino balsą ir kitus eksponatus, kurie gyvavo tuo laikmečiu. Paroda „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“ veiks iki kitų metų vasario, tad MO muziejuje laiko pamatyti visa tai yra apsčiai.

Ryto laidą dainomis nušvietė atlikėjas Juozas Martin. Anot paties Juozo, dainoms sukurti reikia kartais ir kūrybinių stovyklų, o pats neseniai dalyvavo vienoje iš jų, kuri vyko ne gyvai, o internetu. Joje sukurtą dainą girdėti galite ir laidoje.

Tikimės, kad esate jau po pusryčių, nes kitas mūsų reportažas... apie šokoladą. Tiksliau, gamtosauga susirūpinusius šokolado gamintojus, kurie atrado būdą, kaip gamyboje panaudoti ne tik kavos pupeles, bet ir kitas augalo dalis, kurios dažniausiai iki šiol buvo išmetamos.

Vakar pasaulyje buvo minima Tarptautinė gyvūnų globos diena. Šia proga Vingio parke Lietuvos kinologų draugija ne pirmus metus rengia šventę, o vienos jų dalimi taps lėkščiasvydžio rungtis. Pastarosios niuansus geriausiai žinančius specialistus išvysti galima buvo ir studijoje, kartu su šunimis. Lėkščiasvydžio treneris Marius Mincė ne tik pasakojo šios rungties niuansus, bet ir atskleidė, kad Baltijos šalyse yra pasiektas antrasis reitingas, o pasaulyje užimta net 21 vieta. Kita lėkščiasvydžio trenerė Indrė Pašakinskaitė ant savo kelių laikė vos kelių mėnesių šuniuką ir teigė, kad jis dar pasieks savo rezultatus, o kinologų draugijos projektų vadovė Augustė Daukšienė gyrė abu trenerius už įdedamas pastangas ir puikius rezultatus.

Savičiaus gatvėje, senųjų amatų dirbtuvėse vėl dūzgia ir pluša amatininkai. Čia vyksta šv. Pranciškaus mugė, kuri kasmet rengia atvirų durų dieną visiems norintiems. Čia galima išvysti tekstilės, fotografavimo, knygrišystės, audimo, verpimo ir dar daug kitų amatų, kuriuos galite išvysti Savičiaus gatvėje, Vilniuje.

Krepšinio atmosfera nesitraukia iš studijos ir toliau, nes Rytis Kazlauskas kalbino seses Belickaites, kurios daugumai žinomos būtent šios sporto šakos dėka. Keturios sesės, kurių trys – Dalia, Sigita ir Aušrinė apsilankė ryto laidoje, kai tuo tarpu dar viena sesė Ieva.. žaidė krepšinio rungtynėse. Apie dėmesį, tenkantį visoms keturioms kartu, ir ryšį, kai Sigita, šokanti Vilniaus „Ryto“ šokėjų trupėje palaiko sostinės komandą, o tuo tarpu Dalia dirba Kauno „Žalgirio“ televizijoje ir su kitomis sesėmis palaiko laikinosios sostinės ekipą – pokalbyje su laidos vedėjais.

Jau šiandien startuoja ir LRT TELEVIZIJOS eteryje tiesiogiai išvysime pirmąją „Šok su žvaigžde“ laidą. Kol dalyviai ruošiasi ir puošiasi, „Labas rytas, Lietuva“ studijoje apsilankė tiek šios laidos, tiek LRT vyriausiasis prodiuseris Audrius Giržadas. Jis pasakojo šio projekto subtilybes, parodė žiūrovams būsimų laimėtojų prizą bei tai, kas aktualu ir Jums – kaip vyks balsavimas bei rezultatų sumavimas.

Ved. Jovita Vitkauskė ir Rytis Kazlauskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau