Panorama. Kenčia ne tik mokytojai: kultūrai kitąmet siūloma planuoti dar kuklesnį biudžetą

Netikėta žinia kultūros įstaigoms. Finansų ministerija vėl siūlo kitąmet planuoti dar kuklesnį biudžetą. Buvęs kultūros ministras, dabar dailės muziejaus vadovas Arūnas Gelūnas sako, kad jau šįmet dėl sumažinto finansavimo kultūrininkai vargsta.

Siūloma keisti Seimo rinkimų sistemą. Konstitucinio teismo pirmininkas Dainius Žalimas pareiškė, kad Seimo rinkimų sistema sunkiai dera su Konstitucijos logika. Jis paragino atsisakyti rinkimų vienmandatėse apygardose ir visą seimą rinkti pagal partijų ar nepartinių kandidatų sąrašus.

Baigtos keturias dienas trukusios civilinės saugos pratybos. Jų metu mokomasi reaguoti į galimą branduolinę nelaimę Baltarusijos atominėje elektrinėje. Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė teigia, kad tarnybos pasirengusios reaguoti ir vykdyti joms numatytas funkcijas. Jos teigimu, be didesnių klaidų pavyko tinkamai evakuoti gyventojus iš radiacija užterštų teritorijų, imituoti gyventojų sanitarinį švarinimą, vykdyti radiacinę žvalgybą, buvo dalijamos imitacinės jodo tabletės.

Kol Žemės ūkio ministerijos perkėlimą į Kauną gaubia nežinia, ministrui - klausimai dėl įdarbinamų partijos kolegų giminaičių. Liberalų sąjūdžio pirmininkės teigimu, tai rodo, kad valdantieji galutinai išsižadėjo savo deklaruotų vertybių.

Skvernelio nedarbingumas. Šiandien prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė naują dekretą, kuriame nurodoma, kad premjeras Saulius Skvernelis dėl sveikatos priežasčių esant poreikiui gali nebūti darbe iki lapkričio 8-osios. Tuo metu jį pavaduotų energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Aukščiausiajai ES teisminės valdžios institucijai - Teisingumo Teismui - vakar stojus į frankais būstui pasiskolinusių lenkų pusę, vilčių atsirado ir lietuviams. Paskolas Šveicarijos valiuta turintiems žmonėms atstovaujantis advokatas sako, kad daliai jo klientų paskola per dešimt metų nė kiek nesumažėjo, nors žmonės moka įmokas.

Škotijos teismo paprašyta išaiškinti, ar Jungtinės Karalystės ministrui pirmininkui grėstų kalėjimas, jei jis ignoruotų parlamento įpareigojimą prireikus prašyti vėl atidėti „Brexitą“. Vyriausybė sako, kad paisys įstatymų, bet ir toliau aiškina, kad iš Bendrijos išstos spalio 31-ąją.

Ukrainoje nukrito lėktuvas. Penki žmonės žuvo ir dar trys sužeisti šalia Ukrainos miesto Lvovo nukritus užsakytam krovininiam lėktuvui „Antonov AN-12“. Pritrūkus degalų, lėktuvas bandė nusileisti avariniu būdu, aplinkybės tiriamos. Lėktuvu skrido vienas keleivis ir septyni įgulos nariai. Ukrainiečių kompanijos lėktuvas skrido iš Ispanijos į Stambulą ir planavo pakeliui nutūpti Lvove pasipildyti degalų. Pranešama, kad lėktuvas sudužo maždaug pusantro kilometro nuo tūpimo tako, o aukų neišvengta atsilaisvinusiam kroviniui mirtinai prispaudus įgulos narius.

Apkalta Donaldui Trumpui. Tyrimą dėl apkaltos vykdančiame Kongrese liudijo atsistatydinęs specialusis Trumpo pasiuntinys Ukrainai Kurtas Volkeris. Demokratų ir respublikonų kongreso nariai jo pasirodymą įvertino skirtingai.

Skandalas Kauno tvirtovės IV-ajame forte surengtame tarptautiniame gynybinio paveldo simpoziume. Aplinkosaugininkai liepė nutraukti renginį, esą gavę skundą, kad į simpoziumą susirinkę gynybinio paveldo ekspertai, paveldosaugininkai ir kiti specialistai galimai trikdo šikšnosparnių ramybę.

Dienos temoje pokalbis su nominuotu kardinolu Sigitu Tamkevičiumi, kuriam rytoj Popiežius Pranciškus įteiks kardinolų simbolius.

Kultūros naujienos: Klaipėdos dramos teatras kviečia į premjerą – latvių režisierė čia stato spektaklį „Antigonė“. Režisierė sako, kad pjesė šiuo metu – itin aktuali.

Pasaulinę gyvūnų dieną Lietuvos dailės muziejus paskelbė lankytojus į vieną iš muziejaus parodų leisiąs su augintiniais. Su šeimininkais apsilankę šunys ir katės parodoje daugiausia džiaugsmo suteikė patiems muziejaus darbuotojams.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau