„Laba diena, Lietuva“. Evakuacijos krepšys: kaip greitai jį surinko reporterė Dovilė ir ar reikėjo dėtis pliušinį meškiuką?

Svarbiausi savaitės politiniai įvykiai. Virginijus Sinkevičius turėtų tapti jauniausiu eurokomisaru Europos Sąjungos istorijoje. Laidoje – jo įspūdžiai po neeilinio klausimų atsakymų maratono Briuselyje. Mykolo Romerio universiteto politologė Rima Urbonaitė apžvelgia, kokie nauji iššūkiai Sinkevičiaus dar laukia. Kartu politologė aptaria šią savaitę susiklosčiusią Seimo pirmininko situaciją, įvairių reakcijų sulaukusį Lino Linkevičiaus susitikimą su Baltarusijos užsienio reikalų ministru.

Siūlymai kitaip rinkti Seimą. Vilniuje prasidėjo Konstitucinio teismo ir Vokietijos kolegų iniciatyva rengiamas kongresas „Demokratijos samprata ir konstitucinė justicija“, kuriame, remiantis konkrečiais pavyzdžiais, nagrinėjamos šių dienų Europos aktualijos. Tarp jų – ir mūsų seimo rinkimų sistema, kuri, pasak Konstitucinio teismo pirmininko Dainiaus Žalimo, kelia abejonių ir sunkiai dera su Konstitucijos logika. Dainiaus Žalimo komentaras: kokia yra geriausia rinkimų sistema, kuri teisingiausiai atspindėtų visuomenės nuotaikas?

Projektas „Keturi milijonai“. LRT radijo žurnalistai Adomas Šimkus ir Giedrė Trapikaitė tęsia savo kelionę po Airiją – šiuo metu žurnalistai yra šiaurinėje šalies dalyje, kur susitinka su vietiniais tapusiais lietuviais. Reportažas apie Karikmakroso miestelyje gyvenančius ir paukštienos fabrikuose dirbančius lietuvius, čia jau kone dvidešimt metų dirbančios Nijolės Sasnauskaitės pasakojimas.

Mėlynoji ekonomika. Reporterė Jurgita Čeponytė pasakoja apie tai, kuo tektų užsiimti Virginijui Sinkevičiui, jei jis būtų išrinktas eurokomisaru – viena iš šių sričių yra mėlynoji ekonomika. Šiuo terminu įvardijama visa tai, kas susiję su jūromis ir vandenynais – nuo laivybos ir žvejybos iki vėjo jėgainių atviroje jūroje. Specialistų teigimu, ši ekonomika yra labai svarbi sritis ir turi labai didelį potencialą.

Moterų mentorystės programa „Woman Go Tech“. Studijoje viešinčios programos vadovė Diana Česonytė ir programos alumnė Lina Šyvokienė pasakoja apie moterų mentorystės programą „Woman Go Tech“. Ši programa, vykstanti jau ketverius metus, yra sukurta specialiai moterims ir merginoms, kurios norėtų siekti karjeros technologijų pasaulyje. Programos metu dalyvėms yra skiriamas mentorius, kuris per septynis mėnesius padeda pasiekti išsikeltą tikslą. Tuo pat metu programoje dalyvaujančios moterys turi galimybę dalyvauti turinio sesijose, technologiniuose renginiuose ir suburti bendraminčių ratą.

Evakuacijos krepšelis. Už civilinę saugą atsakingi specialistai teigia: pasiruošk netikėtoms situacijoms šiandien ir apsaugok save ir artimuosius rytoj. Kokie daiktai būtinai turėtų atsirasti vadinamajame evakuacijos krepšyje, kurio prireiktų, jeigu būtų paskelbta gyventojų evakuacija? Reporterė Dovilė Lisauskaitė bando susikrauti šį krepšį, kurio per 72 valandas prireiktų atsitikus nelaimei.

Artėja Lenkijos parlamento rinkimai. Užsienio naujienų redaktorė Jolanta Paškevičiūtė pasakoja, kas naujo kaimyninės šalies rinkimų išvakarėse. Ką rodo naujausios nuomonių apklausos?

Dvejopa produktų kokybė. Lietuva prašo 5 tarptautinių maisto produktų gamintojų paaiškinti, kodėl jos rinkai teikiamų produktų sudėtis yra kitokia nei kitose ES šalyse. Europos Komisijos Jungtinių tyrimų centro analizė parodė, kad nors daugeliu atvejų skirtingose šalyse parduodamų vienodos pakuotės produktų sudėtis nesiskyrė, tačiau 9 proc. atvejų rasta sudėties neatitikimų, o 22 proc. – ir pakuotės, ir produktų sudėties skirtumų. Lietuvos vartotojų teisių apsaugos tarnybos atstovą kalbina reporterė Reda Gilytė.

Gyvūnų eisena Panevėžyje. Šiandien visas pasaulis švenčia Gyvūnų dieną, kuri skirta prisiminti ir kartu pasidžiaugti, kokie svarbūs mūsų gyvenime gyvūnai. Panevėžyje šia proga surengta ir keturkojų eisena – joje kartu žygiavo ir reporterė Vesta Tizenhauzienė.

Sieninės tapybos išsaugojimas. „Litexpo“ parodų ir kongresų centre atidaryta paroda „Menas interjerui: Vilniaus legendos“. Joje projektą pristato ir „Vilniaus galerija“, kurios iniciatyva pirmą kartą bus galima išvysti skaitmeniniu būdu atkurtą legendinės 7-ojo dešimtmečio Vilniaus kavinės „Nykštukas“ freską – šiemet sukanka 55-eri metai, kai dailininkai Birutė Žilytė ir Algirdas Steponavičius sukūrė kavinei sieninės tapybos kūrinį, kuris, deja, iki šių dienų neišliko.

Socialinių tinklų apžvalga. Pristato Lina Patskočimaitė.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau