Žinios. Ukrainoje nukrito lėktuvas: penki žmonės žuvo, trys sužeisti

Skvernelio nedarbingumas. Šiandien prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė naują dekretą, kuriame nurodoma, kad premjeras Saulius Skvernelis dėl sveikatos priežasčių esant poreikiui gali nebūti darbe iki lapkričio 8-osios. Tuo metu jį pavaduotų energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Baigtos keturias dienas trukusios civilinės saugos pratybos. Jų metu mokomasi reaguoti į galimą branduolinę nelaimę Baltarusijos atominėje elektrinėje. Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė teigia, kad tarnybos pasirengusios reaguoti ir vykdyti joms numatytas funkcijas. Jos teigimu, be didesnių klaidų pavyko tinkamai evakuoti gyventojus iš radiacija užterštų teritorijų, imituoti gyventojų sanitarinį švarinimą, vykdyti radiacinę žvalgybą, buvo dalijamos imitacinės jodo tabletės.

Siūloma keisti Seimo rinkimų sistemą. Konstitucinio teismo pirmininkas Dainius Žalimas pareiškė, kad Seimo rinkimų sistema sunkiai dera su Konstitucijos logika. Jis paragino atsisakyti rinkimų vienmandatėse apygardose ir visą seimą rinkti pagal partijų ar nepartinių kandidatų sąrašus.

Lietuvos kandidatas į Europos Komisijos narius Virginijus Sinkevičius išlaikė Europos Parlamento egzaminą. Aplinkos ir žuvininkystės komitetai po klausymų uždegė jam žalią šviesą. Jo kandidatūrai pritarė visos didžiosios parlamento politinės grupės, išskyrus euroskeptikus. Oficialus komitetų vertinimas bus paskelbtas po daugiau nei savaitės. Jo laukdamas Sinkevičius džiaugėsi parlamentarų palaikymu ir pripažino, kad klausymų metu sulaukė ir netikėtų klausimų.

„Dienos tema“. Rytoj nuo 17-os valandos LRT televizija pradės transliaciją iš Vatikano, iš kardinolų konsistorijos, kuriai vadovaus popiežius. Popiežius Pranciškus įteiks kardinolų simbolius trylikai naujai paskirtų kardinolų, tarp kurių – Kauno arkivyskupas emeritas Sigitas Tamkevičius. Interviu su Sigitu Tamkevičiumi šį vakarą „Dienos temoje“.

JAV prezidentas kaltina Bidenus. Ukrainos generalinė prokuratūra paskelbė peržvelgsianti visas bylas susijusias su dujų kompanija, į kurios veiklą buvo įsitraukęs Hunteris Bidenas, buvusio Jungtinių Valstijų viceprezidento Joe Bideno sūnus. Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas paragino ne tik Ukrainą, bet ir Kiniją pradėti tyrimą prieš jo politinį oponentą demokratą Joe Bideno ir jo sūnų. Trumpas juos kaltina korupciniais sandoriais, bet jokių įrodymų nėra.

Ukrainoje nukrito lėktuvas. Penki žmonės žuvo ir dar trys sužeisti šalia Ukrainos miesto Lvovo nukritus užsakytam krovininiam lėktuvui „Antonov AN-12“. Pritrūkus degalų, lėktuvas bandė nusileisti avariniu būdu, aplinkybės tiriamos. Lėktuvu skrido vienas keleivis ir septyni įgulos nariai. Ukrainiečių kompanijos lėktuvas skrido iš Ispanijos į Stambulą ir planavo pakeliui nutūpti Lvove pasipildyti degalų. Pranešama, kad lėktuvas sudužo maždaug pusantro kilometro nuo tūpimo tako, o aukų neišvengta atsilaisvinusiam kroviniui mirtinai prispaudus įgulos narius.

Skandalas Kauno tvirtovės IV-ajame forte surengtame tarptautiniame gynybinio paveldo simpoziume. Aplinkosaugininkai liepė nutraukti renginį, esą gavę skundą, kad į simpoziumą susirinkę gynybinio paveldo ekspertai, paveldosaugininkai ir kiti specialistai galimai trikdo šikšnosparnių ramybę.

Piktnaudžiavimas ūkininko ūkio įstatyme nustatyta lengvata. Lietuvos teritorijų planavimo dokumentų registro duomenimis, Vilniaus rajone, kuriame žemės vienos nederlingiausių, ūkininkų sodybų skaičius yra didžiausias. Pagal ūkininko ūkio įstatyme numatytą lengvatą, ūkininku užsiregistravęs asmuo gali pasistatyti sodybą, nerengdamas detaliųjų planų. Dėl piktnaudžiavimo, Seime norima įgyvendinti reformą: sodybai statyti reikėtų bent šešis kartus didesnio – 3 ha sklypo, kadangi dabartinis reikalavimas – bent pusės hektaro sklypas.

Sportas. Orai. Ved. Jovita Vitkauskė.