Žinios. Prezidentas pratęsė galimybę premjerui Sauliui Skverneliui gauti nedarbingumą

Šiandien prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė naują dekretą, kuriame nurodoma, kad premjeras Saulius Skvernelis dėl sveikatos priežasčių esant poreikiui gali nebūti darbe iki lapkričio 8-osios. Tuo metu jį pavaduotų energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas. Ankstesnis prezidento dekretas dėl Skvernelio galiojo iki šios dienos.

Baigėsi keturias dienas trukusios civilinės saugos pratybos, kuriomis buvo mokomasi reaguoti į galimą branduolinę nelaimę Baltarusijos atominėje elektrinėje. Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė teigia, kad tarnybos pasirengusios reaguoti ir vykdyti joms numatytas funkcijas. Jos teigimu, be didesnių klaidų pavyko tinkamai evakuoti gyventojus iš radiacija užterštų teritorijų, imituoti gyventojų sanitarinį švarinimą, vykdyti radiacinę žvalgybą, buvo dalijamos imitacinės jodo tabletės.

Kaune gyvenamosios vietos nedeklaravusiųjų vaikams savivaldybė ruošiasi naikinti lengvatą vaikų darželiams, dėl to mokestis išaugtų keliolika kartų. Viena diena darželyje ne Kauno gyventojams kainuos visą kainą – 9 eurai 20 centų. Jei mieste deklaruotas tik vienas iš tėvų, jie mokės mažiau – 4 eurus 90 centų. Kaune gyvenamąją vietą deklaravusiems tėvams kaina nesikeis ir sieks 58 centus. Sprendimą dėl lengvatos naikinimo numatyta priimti artimiausiame Kauno miesto tarybos posėdyje. Savivaldybė žada, kad sutaupytos lėšos bus skirtos naujų darželių statyboms.

Lietuvos kandidatas į Europos Komisijos narius Virginijus Sinkevičius išlaikė Europos Parlamento egzaminą. Aplinkos ir žuvininkystės komitetai po klausymų uždegė jam žalią šviesą. Jo kandidatūrai pritarė visos didžiosios parlamento politinės grupės, išskyrus euroskeptikus. Oficialus komitetų vertinimas bus paskelbtas po daugiau nei savaitės. Jo laukdamas Sinkevičius džiaugėsi parlamentarų palaikymu ir pripažino, kad klausymų metu sulaukė ir netikėtų klausimų.

Ukrainos generalinė prokuratūra paskelbė peržvelgsianti visas bylas susijusias su dujų kompanija, į kurios veiklą buvo įsitraukęs Hunteris Bidenas, buvusio Jungtinių Valstijų viceprezidento Joe Bideno sūnus. Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas paragino ne tik Ukrainą, bet ir Kiniją pradėti tyrimą prieš jo politinį oponentą demokratą Joe Bideno ir jo sūnų. Trumpas juos kaltina korupciniais sandoriais, bet jokių įrodymų nėra. Bidenas teigia, kad Trumpas puolimu jo nesužlugdys ir kaltina prezidentą piktnaudžiaujant galiomis.

Jungtinių Valstijų valstybės departamentas pritarė, kad Ukrainai būtų parduota karinės įrangos, įskaitant 150 prieštankinių raketų kovai su Rusijos remiamais separatistais. Pagal beveik 40 milijonų dolerių susitarimą Ukrainai taip pat bus parduota 10 raketų „Javelin“ leidimo įrenginių ir susijusios įrangos. Jungtinės Valstijos pagalbą Ukrainai teikia nuo 2014 metų.

Ketvirtąją protestų dieną Irako sostinėje riaušių policija susirėmė su protestuotojais. Per masinius protestus prieš korupciją ir prastas gyvenimo sąlygas šią savaitę jau žuvo kelios dešimtys žmonių. Nors įvesta komendanto valanda, protestuotojai į gatves išėjo ir šiandien, mieste aidėjo šūviai. Savo kalboje ministras pirmininkas pripažino, kad nepasitenkinimas – suprantamas, bet prašė daugiau laiko reformoms.

Honkongo lyderė Keri Lem uždraudė per protestus būti su kaukėmis, kadangi daugybė protestuotojų dėvi kaukes siekdami išvengti persekiojimo. Ji sako taip siekianti numalšinti smurto plitimą Kinijos valdomame pusiau autonominiame mieste. Protestuotojai į rytoj įsigaliosiantį draudimą atsakė užsidėdami kaukes ir užtverdami kelius.

Gretos Thunberg pavyzdys priminė, kad ir vienas lauke gali būti karys. Vengrijoje panašų pavyzdį parodė atkaklus jaunas vyras, vienas pats nusprendęs išvalyti Tisos upę nuo šiukšlių.

Sportas. Orai. Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau