„Labas rytas, Lietuva“ II d. Kaip keliauti, kad širdis būtų sveika ir laiminga?

II-oji „Labas rytas, Lietuva“ prasideda pokalbiu apie keliones: kaip keliauti, kad širdis būtų sveika ir laiminga? Studijoje vieši Santaros klinikų kardiologė Jolita Badarienė. Jos teigimu, kartu su kelionių džiaugsmu užklumpa ir stresas – skubėjimas į oro uostą, lagamino nešimas yra išbandymai ir širdžiai, ypač žmonėms sergantiems lėtinėmis ligomis. Svarbu pasiruošti – šalia savęs turėti vaistus, nepamiršti jų išgerti, suplanuoti, kad jų užtektų visoje kelionėje. Kardiologės teigimu, dažnai žmonės per daug pasitiki savimi, galvoja, jog kelionėje ligos praeis tarsi savaime nuo džiugių emocijų.

Įdomybės iš pasaulio: Londone vyksta meninininko Banksy paroda „Bendras vidaus produktas – kai menas dirgina gyvenimą“. Parodoje pristatomi žymiausi darbai, kurie vėliau bus parduoti aukcione. Kūriniai atskleidžia įvairias socialines problemas, kaip jau įprasta šiam menininkui. Kartu su grafičiais eksponuojamos ir instaliacijos.

Kino naujienos. Prasidėjo 19-asis Lenkų kino festivalis, jo programoje – rinktiniai filmai iš Kanų ir Berlyno festivalių. Naujoji kriminalinė drama „Džokeris“ supažindins su legendinio blogiuko kasdienybe. Taip pat nuo šiandien Lietuvos kino ekranus išvys ir režisieriaus Algimanto Puipos filmas „Kita tylos pusė“, Skandinavijos filmų festivalyje jau pelniusi du apdovanojimus. Kino salės žiūrovus prikaustys „Vieša paslaptis“, „Džono F. Donovano mirtis ir gyvenimas“ ir „Sniego vaikis“.

Rubrikoje „Premjera!“ vieši muzikos kūrėjas ir prodiuseris Leon Somov, pristatantis naują kūrinį „Impatient“, kurį sukūrė kartu su Jimmy Burney. Kūrėjo teigimu, dainos ir klipo dermėje atsiskleidžia psichodelinė kelionė po žmogaus emocijas – šioje kelionėje lydi elektroninė muzika.

Išgelbėtas 4 mėnesių drambliukas. Gyvūnas paimtas iš brakonierių ir saugomas prieglaudoje. Skaičiuojama, kad dabar Mianmare laisvėje gyvena apie 2 tūkst. dramblių, o nelaisvėje – apie 5 tūkst.

Naujas medinių indų dizainas. Naujųjų technologijų amžiuje namie galima pasigaminti ne tik rankdarbių, bet ir stakles, kurios veikia gerokai greičiau ir paprasčiau nei žmogaus rankos. Apie iniciatyvą patiems pasigaminti tekinimo stakles pasakoja Vytautas Kasparavičius ir Laurynas Klimas.

Spaudos apžvalga. Paulius Šironas pristato kultūros naujienas savaitraštyje „7 meno dienos“: Daivos Šabasevičienės straipsnį „Ką skelbia Tryliktas apaštalas?“, kuriame aptariamas naujausias režisieriaus Jono Vaitkaus spektaklis Lietuvos rusų dramos teatre.

Minint Pasaulinę šypsenos dieną, „Labas rytas, Lietuva“ apdovanoja LRT žiūrovus, atsiuntusius savo šypsenos nuotrauką.

Šiandien laidoje tiek, vedėjai linki gražaus penktadienio ir lauks LRT žiūrovų rytoj ryte nuo devintos. Ved. Ugnė Siparė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau