Žinios. Norvegijoje pradedama testuoti Lietuvai pagaminta oro gynybos sistema NASAMS

Lietuvos kandidatas į Europos Komisijos narius Virginijus Sinkevičius išlaikė Europos Parlamento egzaminą. Aplinkos ir žuvininkystės komitetai po klausymų uždegė jam žalią šviesą. Jo kandidatūrai pritarė visos didžiosios parlamento politinės grupės, išskyrus euroskeptikus. Tiesa, jo atsakymais kaip kovoti su miškų kirtimu liko nepatenkinta ir nevyriausybinė organizacija „Greenpeace“.

Jungtinių Valstijų valstybės departamentas pritarė, kad Ukrainai būtų parduota karinės įrangos, įskaitant 150 prieštankinių raketų kovai su Rusijos remiamais separatistais. Pagal beveik 40 milijonų dolerių susitarimą Ukrainai taip pat bus parduota 10 raketų „Javelin“ leidimo įrenginių ir susijusios įrangos. Jungtinės Valstijos pagalbą Ukrainai teikia nuo 2014 metų.

Lietuvos karinių oro pajėgų specialistai Norvegijoje pradėjo testuoti Lietuvai pagamintą vidutinio nuotolio oro gynybos sistemą NASAMS. Numatyta, jog vidutinio nuotolio oro gynybos sistema NASAMS į Lietuvą bus pristatyta iki kitų metų pabaigos. Sistemą sudaro įranga dviem oro gynybos baterijoms, logistinis sistemos palaikymo paketas ir mokymai sistemos operatoriams bei priežiūros specialistams. Visa tai kainuos 110 mln. eurų.

Europos sąjungos vadovybė pradėjo nuodugniai aiškintis naujųjų premejro Boriso Johnsono siūlymų detales dėl „Brexito“ ir konkrečiai, dėl Šiaurės Airijos problemų sprendimo. Johnsono teigimu šis kompromisas leis išstoti iš bendrijos spalio 31-ąją.

Lietuvos teritorijų planavimo dokumentų registro duomenimis, Vilniaus rajone, kuriame žemės vienos nederlingiausių, ūkininkų sodybų skaičius yra didžiausias, lyginant su Trakų, Panevėžio ir Kauno rajonais. Pagal ūkininko ūkio įstatyme numatytą lengvatą, ūkininku užsiregistravęs asmuo gali pasistatyti sodybą, nerengdamas detaliųjų planų. Vienintelis reikalavimas – bent pusės hektaro sklypas. Dėl piktnaudžiavimo šia lengvata, Seime norima įgyvendinti reformą: sodybai statyti reikėtų bent šešis kartus didesnio – 3 ha sklypo.

Savarankiškai artimuosius slaugantys žmonės nuo šiol gali kreiptis nemokamų konsultacijų internetu. Jas teikia Vilniaus universiteto psichologai. Programos „Slaugau artimą“ mokslininkai atkreipia dėmesį, kad slaugymas yra sudėtingas ne tik pačiam ligoniui, bet ir slaugytoju tapusiam šeimos nariui. Dėl slaugymo patiriantys stresą, liūdesį ar nerimą asmenys nuotoliniu būdu gali pabendrauti su specialiai šiai programai pasirengusiu psichologu, susipažinti ir išbandyti įvairius metodus, padėsiančius susidoroti su kylančiais sunkumais, mokytis suprasti ir valdyti savo emocijas.