Žinios. Jungtinės Amerikos Valstijos parduos Ukrainai karinės įrangos

Susitarimas siekia 40 mln. dolerių sumą

Lietuvos kandidatas į Europos Komisijos narius Virginijus Sinkevičius išlaikė Europos Parlamento egzaminą. Jo kandidatūrai pritarė visos didžiosios parlamento politinės grupės, išskyrus euroskeptikus. Pats Sinkevičius savo kalboje parlamentarams save pristatė kaip pavyzdį, kad jaunimas imasi iniciatyvos kovoti su klimato kaita. Oficialus komitetų vertinimas bus paskelbtas po daugiau nei savaitės, jo laukdamas Sinkevičius džiaugėsi parlamentarų palaikymu ir pripažino, kad per klausymus sulaukė ir netikėtų klausimų.

Jungtinių Valstijų valstybės departamentas pritarė, kad Ukrainai būtų parduota karinės įrangos, įskaitant 150 prieštankinių raketų kovai su Rusijos remiamais separatistais. Pagal beveik 40-ies milijonų dolerių susitarimą Ukrainai taip pat bus parduota 10 raketų „Javelin“ leidimo įrenginių.

Europos Sąjungos vadovybė pradėjo nuodugniai aiškintis naujųjų premjero Boriso Johnsono siūlymų detales dėl „Brexito“ ir dėl Šiaurės Airijos problemų sprendimo. B. Johnsono teigimu, šis kompromisas leis išstoti iš Bendrijos spalio 31-ąją, bet Briuselyje ir kaimyninėje Airijoje toks optimizmas nejaučiamas.

Orai.