Žinios. Namuose artimuosius slaugantiesiems – nemokamos psichologo konsultacijos

Lietuvos kandidatas į Europos Komisijos narius Virginijus Sinkevičius išlaikė Europos Parlamento egzaminą. Jo kandidatūrai pritarė visos didžiosios parlamento politinės grupės, išskyrus euroskeptikus. Pats Sinkevičius savo kalboje parlamentarams save pristatė kaip pavyzdį, kad jaunimas imasi iniciatyvos kovoti su klimato kaita. Oficialus komitetų vertinimas bus paskelbtas po daugiau nei savaitės, jo laukdamas Sinkevičius džiaugėsi parlamentarų palaikymu ir pripažino, kad per klausymus sulaukė ir netikėtų klausimų.

Žemės ūkio ministras Andrius Palionis šiandien lankysis ministerijos padalinyje Kaune. Tačiau atsakymo į klausimą, ar ministerija bus perkelta į Kauną, A. Palionis veikiausiai dar neturi. Laukiama darbo grupės išvadų, kuri atsakymus pateiks tik po poros mėnesių.

Lietuvos teritorijų planavimo dokumentų registro duomenimis, Vilniaus rajone, kuriame žemės vienos nederlingiausių, ūkininkų sodybų skaičius – didžiausias. Pagal Ūkininko ūkio įstatyme numatytą lengvatą, ūkininku užsiregistravęs asmuo gali pasistatyti sodybą, nerengdamas detaliųjų planų. Vienintelis reikalavimas – bent pusės hektaro sklypas. Dėl piktnaudžiavimo šia lengvata, Seime norima įgyvendinti reformą: sodybai statyti reikėtų bent šešis kartus didesnio sklypo.

Savarankiškai artimuosius slaugantys žmonės nuo šiol gali kreiptis nemokamų konsultacijų internetu. Jas teikia Vilniaus universiteto psichologai. Programos „Slaugau artimą“ mokslininkai atkreipia dėmesį, kad slaugymas yra sudėtingas ne tik pačiam ligoniui, bet ir slaugytoju tapusiam šeimos nariui.

Orai. Sportas.