Dešimt balų. Kiek ilgai mokykla gali sėkmingai veikti be vadovo?

Dešimt balų

2019.10.03 16:30

Dešimt balų. Kiek ilgai mokykla gali sėkmingai veikti be vadovo?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Ketvirtadalis šalies mokyklų neturi nuolatinių vadovų? Joms laikinai vadovauja pavaduotojai arba buvę direktoriai. Mat pernai sausį buvo įvestos švietimo įstaigų vadovų kadencijos ir šių metų sausį paskelbti konkursai vadovams, kurie vadovauja tai pačiai švietimo įstaigai 30 metų ir daugiau.

Kitų metų sausį bus skelbiami konkursai vadovams, kurie vadovauja tai pačiai švietimo įstaigai 20 metų ir daugiau. O 2021 m. bus sausį paskelbti konkursai vadovams, kurie vadovauja tai pačiai švietimo įstaigai 10 metų ir daugiau.

Bet rasti naujų vadovų nėra taip paprasta. Mat, kaip rodo konkursų rezultatai, vieniems pretendentams į vadovus stinga kvalifikacijos ar vadovavimo patirties, kiti gal ir laimėtų konkursus, tačiau kadangi nuo šiol vadovai bus skiriami tik penkerių metų kadencijai, atsisako šios minties. Juos atgraso tai, kad terminuota darbo sutartis suvaržo jų asmeninį gyvenimą, pvz.: joks bankas nesuteikia vadovui, kurio darbo sutartis yra terminuota, paskolos. O patys vadovai suvokia, kad per penkerius metus vargiai subursi tokį mokytojų kolektyvą, kuris atvestų mokinius į akademinę sėkmę, o ir ne visada pavyks taip greitai pakeisti mokyklos kultūrą.

LRT RADIJO laidoje „Dešimt balų“ dalyvauja Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos direktorė Danutė Bronė Puchovičienė, telefonu situaciją komentuoja Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos direktorius Virginijus Skroblas ir Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos direktorius Raimondas Dambrauskas. Laidą veda Jonė Kučinskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Gilūs pokalbiai su švietimo profesionalais, ekpertais, mokytojais šviesuoliais, karjeros konsultantais, daug pasiekusiais mokiniais bei studentais, ar su tėvais, kuriems pavyko uždegti ugnį savo vaikų akyse ir širdyse, taip pat analitiniai vertinimai, netikėti tyrimai ir statistiniai pjūviai padės giliau suvokti švietimo sistemą. Laida transliuojama ketvirtadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Dešimt balų

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.