„Laba diena, Lietuva“. Princas Haris ir Megan Markle kovos už teisybę: pateikė ieškinį JK leidiniui „Daily Mail“

Kandidatų į eurokomisarus atrankos. Ketvirtadienį prasidėjo Lietuvos kandidato į Europos komisarus klausymai Europos Parlamente (EP). Virginijus Sinkevičius siekia tapti už aplinkos ir vandenynų sritį atsakingu Europos komisaru. Ši sritis laikoma strategiškai svarbia ne tik Europos, bet ir pasaulio mastu. Atrankos į eurokomisarus specifiką komentuoja Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų direktorė Margarita Šešelgytė.

Nauji klausimai dėl sovietų aukų įamžinimo. Gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras atlieka tyrimą – ar visos ant buvusių KGB rūmų sienų iškaltos pavardės ten atsidūrė pelnytai. Esą 2000-aisiais įamžinimo darbai vyko spaudžiant laikui. Patikrinimas, kurį žadama užbaigti kitąmet, pradėtas dėl kai kurių asmenų sąsajų su holokaustu, aktyviu bendradarbiavimu su nacių valdžia. Kalbinama Genocido ir rezistencijos tyrimo centro direktorė Birutė Burauskaitė.

Sukčiai keliasi į internetą. Remiantis naujausiais tyrimais, paaiškėjo, jog lietuviai, naudodamiesi internetinėmis paslaugomis, patiria daugiau sukčių daromos žalos nei prieš kelerius metus. Tiesa, mitas, jog įsibrovėlių atakas patiria tik vyresnio amžiaus žmonės, tyrimo metu buvo panaikintas. Plačiau apie saugumą internete pasakoja „Swedbank“ finansų instituto vadovė Jūratė Cvilikienė ir Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis.

Projektas „Keturi milijonai“. LRT radijo žurnalistai: Adomas Šimkus ir Giedrė Trapikaitė, vieši Airijoje, kur susitinka su vietos lietuviais. Šįkart – trumpas reportažas iš Dandolko miesto: su kokiais iššūkiais susiduria ten gyvenantys tautiečiai?

Karališka pora prieš Jungtinės Karalystės spaudą. Sekmadienį Jungtinės Karalystės laikraštis „Daily Mail“ paviešino Megan Markle, Sasekso hercogienės, laišką, rašytą tėvui. Laiške žinoma moteris prašo vengti komunikacijos per žiniasklaidos priemones. Už šio laiško paviešinimą karališkoji pora pateikė ieškinį JK leidiniui „Daily Mail“. Apie susiklosčiusią situaciją plačiau pasakoja užsienio naujienų redaktorius Ignas Kinčinas.

Virginijaus Sinkevičiaus klausymai Europos Parlamente. „Man didelė garbė sėdėti čia ir būti pirmuoju paskirtuoju komisijos nariu, kuris gimė po Berlyno sienos griuvimo, tai yra pasitikėjimo mano karta ženklas. Man Europa reiškia taiką, sąžiningumą, galimybes ir būtinybę prisiimti atsakomybę. Paskutinė su klimato kaita susijusi banga rodo, kad Y ir Z karta privalo prisiimti atsakomybę už planetos ateitį ir aš pasirengęs žengti tuo keliu“, – kalbą pradėjo V. Sinkevičius. Tiesiogiai iš Briuselio – Edvardas Špokas.

Tikrintas pasirengimas žvalgybai iš oro. Tęsiasi valstybinio lygio civilinės saugos pratybos reaguojant į galimą branduolinę nelaimę Baltarusijos atominėje elektrinėje. Šiandien atliekami radiacinės žvalgybos veiksmai: pakelti du sraigtasparniai, žvalgyba vyksta ir ant žemės. Apie pratybas informuoja karinių oro pajėgų sraigtasparnio pilotas majoras Laimis Aleknavičius ir Radiacinės saugos centro vadovas Julius Žiliukas.

Lietuvių nuostatos apie pabėgėlius. Naujas tyrimas dėl pabėgėlių Lietuvoje rodo tendenciją: vis daugiau tautiečių mano, kad į šalį atvykstantys pabėgėliai yra ekonominiai emigrantai. Tiesa, lietuviai linkę manyti, kad pabėgėliai šalyje gali padidinti nusikalstamumą ir sukelti socialinių neramumų. Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius teigia: „Priešingai nei Lietuvoje, Europoje žmonių požiūris keičiasi – didėja pabėgėlių priėmimas.“

Moderniausias kriminalistų „ginklas“. Lietuvos policija džiaugiasi įsigijusi naują techniką, padėsiančią tirti nusikalstamas veikas. Šiaulių nusikalstamų tyrimų tarnybos viršininkas Vaidas Kazlauskas džiaugiasi: „Ši technika nepalieka jokios žmogiškosios klaidos.“ Naujuoju ginklu, žadama, bus naudojamasi visoje Lietuvoje, o vėliau bus įsigyti dar du tokie patys prietaisai.

Orų prognozė. Artimiausių dienų orus pristato Lietuvos Hidrometeorologijos Prognozių ir perspėjimų skyriaus vedėja Vida Ralienė.

Konstitucijos egzaminas. Jau tryliktus metus šalies savivaldybėse ir mokyklose šiandien vyko Konstitucijos egzaminas. Dalyviai turėjo galimybę pasitikrinti žinias apie valstybės valdymą, piliečių teises ir pareigas, daug dėmesio skiriama ir rinkimams. Egzaminas sudarytas iš 30 uždarų klausimų, į antrąjį etapą pateks tie, kurie teisingai atsakys į mažiausiai 25. Antrasis etapas – spalio 17-ąją, jo dalyviai turės atsakyti į 19 uždarų ir vieną atvirą klausimą.

Socialinių tinklų naujienos. Jas pristato Martina Račkauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau