„Labas rytas, Lietuva“ II d. Į kovą su vaikų nejudrumu kyla Lietuvos mokyklų žaidynės: moksleivių laukia 24 sporto šakos

II-oji „Labas rytas, Lietuva“ dalis prasideda pokalbiu apie Konstitucijos egzaminą, kuris rengiamas jau tryliktą kartą. Studijoje Irma Gudžiūnaitė, teisingumo viceministrė, ir atlikėja, reklamos specialistė Dovilė Filmanavičiūtė. Kas, kaip ir kada? Kasmet dalyvaujančių skaičius vis didėja, didžioji dalis – moksleiviai, tačiau ir suaugusieji drąsiai imasi iniciatyvos išmėginti savo žinias šiame konkurse.

Rubrika „Gardus rytas“: jei norėtumėte šaltajam sezonui išsisaugoti prieskoninių žolelių, dabar pats metas tai padaryti. Jas galima šaldyti, galima džiovinti, o galima pasigaminti prieskoninės žolelių druskos. Būtent tokį būdą siūlo tinklaraštininkė, kulinarijos knygų autorė Renata Ničajienė.

Lietuvos moksleiviai – vieni nejudriausių Europoje? Šiuo metu vyksta registracija į organizuojamas moksleivių sporto varžybas „Lietuvos mokyklų žaidynės“. Apie jas ir apie tai, kad Lietuvoje vis dar mažai kreipiama dėmesio į jaunimo judrumą – pokalbis studijoje, kurioje vieši Daina Gudzinevičiūtė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė, ir irkluotojas Saulius Ritter.

Įdomybės iš pasaulio: Prancūzas Alainas Robertas ne veltui pramintas žmogumi voru. Jis be apsaugų kopia į dangoraižius visame pasaulyje. Šį kartą jis pasirinko pastatą Berlyne. A. Robertas užkopė beveik 154 m. Dažnai po tokių kopimų vyrą suima policija.

Tekstilės paroda „Tėkmė“: Vilniaus dailės akademijoje tekstilę studijavusios šešios menininkės Austė Jurgelionytė-Varnė, Karolina Kunčinaitė, Miglė Lebednykaitė, Rasa Leonavičiūtė, Laura Pavilonytė-Ežerskienė ir Julija Vosyliūtė 1998 metais įkūrė grupę „Baltos kandys“. Vėstant orams už lango, sielą kviečiame šildytis parodų salėse. Šį rytą kolegos lanko 6 tekstilininkių bendro darbo 20-mečiui skirtą parodą.

Spaudos apžvalga: Audra Avižiūtė pristato naujausias šio ryto portalų ir dienraščių puslapių aktualijas. LRT.lt portale gvildenamas klausimas apie Dauno sindromą turinčius vaikus. Ar įmanoma paneigti įsišaknijusius stereotipus? Plačiau apie tai skaitykite čia: „Baimės nepasitvirtino: Dauno sindromą turinti trylikametė atlieka gimnastikos triukus ir dainuoja chore“.

Šiandien laidoje tiek, vedėjai atsisveikina iki rytojaus, kai ir vėl nuo šeštos valandos ryto žadins Lietuvą. Ved. Ugnė Siparė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.