Žinios. Vėl rinksis Izraelio parlamentas: Benjaminui Netanyahu graso ne tik susilpnėjusi parama, bet ir galimi kaltinimai korupcija

Išbandymas Virginijui Sinkevičiui. Šiandien Europos Parlamento Aplinkos ir Žuvininkystės komitetai vertins Lietuvos deleguoto eurokomisaro V. Sinkevičiaus kandidatūrą. Išvakarėse V. Sinkevičius sulaukė smūgio iš buvusio bendražygio. Europarlamentaras Stasys Jakeliūnas laišku prašė komandą formuojančios Europos Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen atmesti V. Sinkevičiaus kandidatūrą.

Etatinio darbo užmokesčio modelis – koreguotas, o švietimo problemos – dar gilesnės? Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga prašo prezidento imtis iniciatyvos sprendžiant krizę švietimo sistemoje. Laiške Gitanui Nausėdai profesinės sąjungos vadovas Andrius Navickas teigia, kad po pernai įvykusio mokytojų streiko etatinio darbo užmokesčio modelis buvo pakoreguotas, tačiau problemos nebuvo išspręstos, net dar pagilėjo.

Neramūs laikai ilgamečiam Izraelio premjerui. Šiandien pirmą kartą susirinks per antrus pirmalaikius rinkimus išrinktas Izraelio parlamentas. Ilgametis Izraelio dešiniųjų premjeras Benjaminas Netanyahu vėl bando suformuoti valdančiąją koaliciją, bet šį kartą jis turi dar mažiau rėmėjų, be to, jam pačiam gresia būti apkaltintam korupcija ir neteisėta įtaka.

Šiaurės Korėja tęsia raketų bandymus. Šiaurės Korėja patvirtino, kad išvakarėse išbandė naujo tipo iš povandeninio laivo paleidžiamą balistinę raketą. Valstybinė žiniasklaida apie tai pranešė, kai susirūpinimą dėl šio žingsnio likus vos kelioms dienoms iki planuojamo įstrigusių branduolinių derybų pratęsimo išreiškė Vašingtonas.

Aplinkosauga rūpinasi ir kemperių bei karavanų šeimininkai. Susirūpinimas gamtosauga pasiekė ir tokią gana žalią turizmo sritį kaip keliavimas kemperiais bei karavanais. Pramoginių automobilių tarptautiniame salone Le Buržė aiškiai padaugėjo nedidelių ekonomiškų alternatyvų prabangiems, bet daug dyzelino reikalaujantiems kemperiams.

Orai.