„Labas rytas, Lietuva“ I d. Kur prapuolė bobų vasara: sinoptikės teigimu, jei ji ir bus, tai labai silpna

Spalio 3-ioji, ketvirtadienis. Savaitė persirito į antrą pusę ir jau visai ne už kalnų taip laukiamas savaitgalis. „Labas rytas, Lietuva“ komanda šiandien paruošė:

Žinios su Juste Tamošaitiene:

Išbandymas Virginijui Sinkevičiui. Šiandien Europos Parlamento Aplinkos ir Žuvininkystės komitetai vertins Lietuvos deleguoto eurokomisaro V. Sinkevičiaus kandidatūrą.

Etatinio darbo užmokesčio modelis – koreguotas, o švietimo problemos – dar gilesnės?

Neramūs laikai ilgamečiam Izraelio premjerui. Šiandien pirmą kartą susirinks per antrus pirmalaikius rinkimus išrinktas Izraelio parlamentas.

Spaudos apžvalga: Audra Avižiūtė pristato naujausias šio ryto portalų ir dienraščių puslapių aktualijas. LRT.lt portale gvildenamas klausimas apie Dauno sindromą turinčius vaikus. Ar įmanoma paneigti įsišaknijusius stereotipus? Plačiau apie tai skaitykite čia: „Baimės nepasitvirtino: Dauno sindromą turinti trylikametė atlieka gimnastikos triukus ir dainuoja chore

Rubrika „Gardus rytas“: jei norėtumėte šaltajam sezonui išsisaugoti prieskoninių žolelių, dabar pats metas tai padaryti. Jas galima šaldyti, galima džiovinti, o galima pasigaminti prieskoninės žolelių druskos. Būtent tokį būdą siūlo tinklaraštininkė, kulinarijos knygų autorė Renata Ničajienė.

Tekstilės paroda „Tėkmė“: Vilniaus dailės akademijoje tekstilę studijavusios šešios menininkės Austė Jurgelionytė-Varnė, Karolina Kunčinaitė, Miglė Lebednykaitė, Rasa Leonavičiūtė, Laura Pavilonytė-Ežerskienė ir Julija Vosyliūtė 1998 metais įkūrė grupę „Baltos kandys“. Vėstant orams už lango, sielą kviečiame šildytis parodų salėse. Šį rytą kolegos lanko 6 tekstilininkių bendro darbo 20-mečiui skirtą parodą.

Orų prognozės: kitą savaitę lietaus bus mažiau, bet šiluma neatkeliaus. Vėsu, šalta, bet vėjas silpnės. Europoje siautėja uraganas Lorenzo, tačiau Lietuvai didelio pavojaus nėra. Šios savaitės pabaigos ir kitos savaitės orų prognozės su Vida Raliene, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Prognozių ir perspėjimų skyriaus vedėja.

Sovietmečio kartos šiandien: studijoje Laima Žilinskienė, Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto docentė, su kuria pokalbis apie prisitaikymą ir kismą. Kam buvo lengva prisitaikyti ir paleisti nusistovėjusią tvarką, o kas iki šiandien ilgisi „senų gerų laikų“? Sovietų tikslas buvo auginti „vidutinį“ žmogų, kuris nekeltų per daug klausimų, nesikištų į politiką, o atėjus nepriklausomybei, kone didžiausias šokas žmonėms buvo tai, kad dabar viskas jų rankose. Nebėra paskyrimų, nebėra nurodymų, kuri eiti ir ką daryti, reikėjo patiems ieškoti darbų ir atsakyti už save.

Rubrika „Kalendorius“: šiandien minimas Gwen Stefani gimtadienis. Dar 1986-aisiais Gwen Stefani prisijungė prie brolio grupės „No Doubt“, o 2000 pradžioje paskelbė pradedanti kurti ir kaip solo atlikėja. Kūriniai „Hollaback Girl“, „Whatcha Waiting“ ir „Sweet Escape“ išpopuliarėjo visame pasaulyje. Gwen Stefani iki šiol dažnai įtraukiama į geriausių atlikėjų sąrašus, pelnė 3 „Grammy“ statulėles. Dainininkė itin domisi Japonijos kultūra ir mada, yra išleidusi 3 drabužių linijas.

Dar viena spaudos apžvalga ir pirmosios dalies pabaiga. Ved. Ugnė Siparė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.