Žinios. Pratybos tęsiasi: šiandien buvo dalijami imitaciniai jodo preparatai, vyko radiacinės apšvitos kontrolė

Klaipėdos teismas dešimčiai dienų leido suimti paauglį, įtariamą pasikėsinimu apiplėšti. Pirmadienį jis sulaikytas dėl išpuolio prie vienos gimnazijos. Nukentėjusių paauglių tėvai sako, kad apie trylika, o kartais ir daugiau vaikų, nevaldomi siautėja jau ne vieną savaitę, o į mokyklą nusitaikė nuo šių metų rugsėjo. Teisme paaiškėjo, kad šiam nepilnamečiui jau yra iškelta baudžiamoji byla dėl plėšimų.

Viktoras Pranckietis ragina valdančiuosius kitą savaitę teikti projektą dėl jo atstatydinimo. Pasak Seimo pirmininko, situacija eskaluojama per ilgai ir peržengiamos sveiko proto ribos. Pats V. Pranckietis trauktis nesutinka. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis Seimo pirmininko kvietimą jo atšaukimo iš pareigų procedūros imtis jau kitą savaitę vadina apgailėtinu.

Tęsiasi civilinės saugos pratybos. Vykstant pratyboms dėl galimo incidento Astravo atominėje elektrinėje, Švenčionių ir Vilniaus rajonuose šiandien buvo dalijami imitaciniai jodo preparatai, vyko radiacinės apšvitos kontrolė, dezaktyvavimas, savanorių evakavimas. Vakar patikrinta perspėjimo sistema, rytoj numatoma radiacinė žvalgyba iš oro. Mokymuose iš viso dalyvauja apie 300 pareigūnų, karių, tarnautojų iš šešių savivaldybių.

Ginčai dėl santykių su Baltarusija. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo neeiliniame opozicinių konservatorių inicijuotame Seimo Užsienio reikalų komiteto posėdyje, kuriame aptarti Lietuvos santykiai su Baltarusija. Konservatoriai kritikuoja prezidento Gitano Nausėdos ir ministro Lino Linkevičiaus iniciatyvą siekti platesnio dialogo su Baltarusija, nuogąstaudami, kad bus švelninama pozicija Astravo atominės elektrinės klausimu.

Didžioji Britanija – vis dar be aiškaus „Brexito“ plano. Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas konservatorių partijos suvažiavime Mančesteryje pasakytoje kalboje detaliau neatskleidė, koks yra jo „Brexito“ planas ir kokį siūlymą jis teiks Europos Sąjungai. B. Johnsonas daugiausia kalbėjo apie tai, į ką šalis turės susikoncentruoti, kai išstos iš Bendrijos spalio 31-ąją.

Į eurokomisarus Lietuvos deleguotas Virginijus Sinkevičius turi pademonstruoti tvirtybę. To iš jo tikisi klausymus rengiantis Europos Parlamento komiteto pirmininkas. Lietuvos europarlamentarai sako, kad V. Sinkevičiaus nėra tarp kandidatų, apie kuriuos Briuselyje yra daug kalbama.

Vijūnėlės „dvaro“ pabaiga. Druskininkuose įsibėgėjo vadinamojo Vijūnėlės „dvaro“ griovimo darbai. Nuo rugsėjo pradžios buvo išmontuojama pastato vidaus įranga, nuardytas stogas, išimti langai, šiomis dienomis jau griaunamos sienos. Pastato savininkai už patirtą žalą iš valstybės siekia prisiteisti beveik 2 mln. eurų.

Saulius Skvernelis sako, kad Žemės ūkio ministeriją perkelti į Kauną – Vyriausybės sprendimas ir jis turi būti vykdomas. Taip premjeras komentuoja šiandienį žemės ūkio viceministro Petro Narkevičiaus pareiškimą Seimo Kaimo reikalų komitete, kad ministerija perkeliama nebus. Ministerija šią savaitę pranešė, kad jau sudaryta dar viena darbo grupė, kuri galutinai pasakys, ar verta keltis į Kauną.

Kaune – itin retų vėžlių kiaušiniai. Itin retus vėžlius auginantis kaunietis džiaugiasi sulaukęs penkių kiaušinių – sako, kad nelaisvėje šie ropliai retai kada juos padeda. Vėžlių augintojai iš Europos, išgirdę apie kiaušinius, jau rezervavo visus būsimus jauniklius, už juos nepagailės ir kelių šimtų eurų.

Sportas. Olimpinė atranka – Lietuvoje? Lietuvos krepšinio federacija teiks paraišką Tarptautinei federacijai dėl teisės kitais metais Lietuvoje rengti vieną iš keturių olimpinės atrankos turnyrų. Toks sprendimas priimtas po šalies federacijos vadovų susitikimų su šalies Vyriausybės atstovais, Kauno miesto ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto vadovais.

Vilniaus „Rytas“ tarptautinį sezoną pradėjo pergale. Pergalingai tarptautinį sezoną pradėjusio Vilniaus „Ryto“ treneris Dainius Adomaitis gyrė auklėtinius iškovojus solidžią pergalę prieš pajėgią Krasnodaro „Lokomotivo“ komandą. Šiam Rusijos klubui atstovaujantis Lietuvos rinktinės kapitonas Mantas Kalnietis negailėjo kritikos savo komandai ir sau bei gyrė brandų žaidimą pademonstravusį Vilniaus klubą.

Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau