„Laba diena, Lietuva“. Po socialinių tinklų padidinamuoju stiklu – Ukraina ir „Steinmeierio formulė“

Viktoro Pranckiečio spaudos konferencija. Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje pakvietė valdančiuosius neatidėliojant imtis jo atšaukimo iš pareigų procedūros. V. Pranckietis teigė: „Norėčiau pakviesti valdančiąją daugumą kitą savaitę organizuoti taip vadinamą atšaukimo procedūrą ir patikrinti pasitikėjimą Seime.“

Gripo sezono pradžia. Studijoje viešintis profesorius Vytautas Usonis teigia, kad Pasaulio Sveikatos Organizacija akylai stebi gripo situaciją pasaulyje. Štai pietų pusrutulyje gripo epidemija jau baigėsi, šiaurės pusrutulyje – santykinai ramu, o Lietuvoje gripo antplūdžio galima tikėtis lapkričio mėnesį.

Ginčai dėl santykių su Baltarusija. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo neeiliniame opozicinių konservatorių inicijuotame Užsienio reikalų komiteto posėdyje. Konservatoriai kritikuoja prezidento Gitano Nausėdos ir ministro Lino Linkevičiaus iniciatyvą siekti platesnio dialogo su Baltarusija. Situaciją aptaria Seimo Užsienio reikalų komiteto nariai Audronius Ažubalis ir Juozas Bernatonis.

Boriso Johnsono „Brexito“ planas. Užsienio naujienų redaktorius Justinas Vainilavičius teigia, kad nors Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas žadėjo atskleisti daugiau „Brexito“ plano detalių, visgi nebuvo konkretus. Naujas ir kiek detalesnis planas, manoma, bus pateiktas vėliau, kai su juo susipažins Europos Sąjunga.

Prieš žiemą kaminų valymas būtinas. Kol vieni šildymo sezono pradžios laukia daugiabučiuose, kiti ruošia krosnis. Ugniagesiai gelbėtojai įspėja, kad tinkamai nepasiruošus žiemai ir neišvalius kaminų, galima sulaukti skaudžių pasekmių. Skaičiuojama, kad per metus vidutiniškai dėl netvarkingų krosnių, židinių ar dūmtraukių gaisruose žūsta daugiau nei 10 žmonių.

Gerovės valstybės scenarijai. Seimo opozicijos frakcijų seniūnai susitiko su prezidento patarėjais aptarti Gerovės valstybės prognozių. Vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta mano, kad Gerovės valstybės geriausia siekti yra diskusijos būdu. O štai pats prezidentas skatina atkreipti dėmesį į skaudžiausią valstybės problemą – skurstančius senjorus.

Ukrainos taikos derybos. Ukrainos derybinė grupė pasirašė dokumentus, kuriais sutinka Donbaso regiono problemą spręsti pagal „Steinmeierio formulę“. Dokumentuose numatyta, kad artimiausiu metu bus sušauktas naujas Normandijos formato viršūnių susitikimas. Apie padėtį Ukrainoje – Vilniaus politikos analizės instituto analitikas Marius Laurinavičius ir Europos saugumo programų vadovė Viktorija Rusinaitė.

Projektas „Keturi milijonai“. LRT radijo žurnalistai Adomas Šimkus ir Giedrė Trapikaitė vieši Airijoje ir rengia susitikimus su vietos lietuviais. Šįkart – lietuvės Ivetos Tumasonytės pasakojimas ir Lietuvos verslo rūmų Airijoje vadovo Antano Gedvilo įžvalgos.

Pratybos dėl Astravo. Vykstant pratyboms dėl galimo incidento Astravo atominėje elektrinėje, Švenčionių ir Vilniaus rajonuose šiandien buvo dalijami imitaciniai jodo preparatai, vyko radiacinės apšvitos kontrolė, dezaktyvavimas, savanorių evakavimas. Pagal scenarijų, po 50 savanorių evakuoti iš Švenčionių į Zarasų rajoną, iš Vilniaus rajono – į Kalvarijos savivaldybę.

Šiauliuose – mokymai atpažinti insultą. Insultas – viena dažniausių mirties priežasčių visame pasaulyje, Lietuvoje kasmet dėl šios ligos miršta apie 2.5 tūkst. žmonių. Vieni blogiausių ligos rodiklių – Šiauliuose, todėl šio miesto ligoninės iniciatyva pradedamos rengti visuomeninės švietimo akcijos.

Retų vėžlių veisimas Kaune. Vėžlių augintojas Mantas Barauskas skuba atskleisti auginamų vėžlių išskirtinumą: „Tai gyvūnai, gyvenantys atogrąžų miškuose, ir yra visaėdžiai.“ Tiesa, M. Barauskas džiaugiasi – jo augintinis padėjo net 5 kiaušinius. Pašnekovas sako: „Šie kiaušiniai – tikras laimikis.“

Socialinių tinklų naujienos. Jas pristato Audra Avižiūtė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau