Žinios. Borisas Johnsonas detaliau neatskleidė, koks yra jo „Brexito“ planas

Viktoras Pranckietis ragina valdančiuosius kitą savaitę teikti projektą dėl jo atstatydinimo. Pasak Seimo pirmininko, situacija eskaluojama per ilgai ir peržengiamos sveiko proto ribos. Pats Pranckietis trauktis nesutinka. Valstiečių ir žaliųjų lyderis Ramūnas Karbauskis Seimo pirmininko kvietimą jo atšaukimo iš pareigų procedūros imtis jau kitą savaitę vadina apgailėtinu.

Vykstant pratyboms dėl galimo incidento Astravo atominėje elektrinėje, Švenčionių ir Vilniaus rajonuose šiandien buvo dalijami imitaciniai jodo preparatai, vyko radiacinės apšvitos kontrolė, dezaktyvavimas, savanorių evakavimas. Vakar patikrinta perspėjimo sistema, rytoj numatoma radiacinė žvalgyba iš oro. Mokymuose iš viso dalyvauja apie 300 pareigūnų, karių, tarnautojų iš šešių savivaldybių.

Saulius Skvernelis sako, kad Žemės ūkio ministeriją perkelti į Kauną – Vyriausybės sprendimas ir jis turi būti vykdomas. Taip premjeras komentuoja šiandienį žemės ūkio viceministro Petro Narkevičiaus pareiškimą Seimo Kaimo reikalų komitete, kad ministerija perkeliama nebus. Ministerija šią savaitę pranešė, kad jau sudaryta dar viena darbo grupė, kuri galutinai pasakys, ar verta keltis į Kauną.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo neeiliniame opozicinių konservatorių inicijuotame Seimo Užsienio reikalų komiteto posėdyje, kuriame aptarti Lietuvos santykiai su Baltarusija. Konservatoriai kritikuoja prezidento Gitano Nausėdos ir ministro Lino Linkevičiaus iniciatyvą siekti platesnio dialogo su Baltarusija, nuogąstaudami, kad bus švelninama pozicija Astravo atominės elektrinės klausimu.

Kadenciją baigusiai prezidentei Daliai Grybauskaitei šiandien Lenkijoje, Varšuvos saugumo forume, įteikiamas Laisvės riterio apdovanojimas. Jis suteiktas už išskirtines pastangas kovojant už Lietuvos, Baltijos šalių ir Lenkijos saugumą bei gynybą, taip pat už tvirtą poziciją Rusijos invazijos į Ukrainą atžvilgiu.

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas konservatorių partijos suvažiavime Mančesteryje pasakytoje kalboje detaliau neatskleidė, koks yra jo „Brexito“ planas ir kokį siūlymą jis teiks Europos Sąjungai. Johnsonas daugiausia kalbėjo apie tai, į ką šalis turės susikoncentruoti, kai išstos iš bendrijos spalio 31-ąją.

Į eurokomisarus Lietuvos deleguotas Virginijus Sinkevičius turi pademonstruoti tvirtybę. To iš jo tikisi klausymus rengiantis Europos Parlamento komiteto pirmininkas. Lietuvos europarlamentarai sako, kad Sinkevičiaus nėra tarp kandidatų, apie kurį Briuselyje būtų daug kalbama.

Ukrainos derybinė grupė pasirašė dokumentus, kuriais sutinka Rytų Ukrainos Donbaso regiono problemą spręsti pagal vadinamąją „Steinmeierio formulę“. Dokumentuose numatyta, kad artimiausiu metu bus sušauktas naujas Normandijos formato viršūnių susitikimas. Pasak Ukrainos prezidento, „Steinmeierio formulė“ yra viso labo keli sakiniai, kuriais Ukraina raudonųjų linijų neperžengia. Tai didelis žingsnis į priekį įstrigusiame konflikte.

Šiaurės Korėjos paleistos dvi raketos nukrito Japonijos išskirtinėje ekonominėje zonoje. Šis raketų bandymas atliktas likus kelioms dienoms iki Šiaurės Korėjos ir Jungtinių Valstijų derybų dėl Pchenjano branduolinės programos. Pranešama, kad viena raketa greičiausiai buvo paleista iš povandeninio laivo. Nors išbandyta raketa skrido apie 500 kilometrų, analitikai spėja, kad tokio tipo raketa galėtų nuskrieti apie du tūkstančius kilometrų.

Druskininkuose įsibėgėjo vadinamojo Vijūnėlės dvaro griovimo darbai. Nuo rugsėjo pradžios buvo išmontuojama pastato vidaus įranga, nuardytas stogas, išimti langai, šiomis dienomis jau griaunamos sienos. Pastato savininkai už patirtą žalą iš valstybės siekia prisiteisti beveik 2 milijonus eurų.

Minint policijos arba Angelų sargų dieną, šiandien Vilniuje, Valdovų rūmuose, apdovanoti maždaug 100 pareigūnų. Juos pasveikino ir už tarnybą padėkojo prezidentas Gitanas Nausėda.

50 milijonų eurų – tiek į naują gamyklą Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje investavo Jungtinių Valstijų medicinos įrangos gamintoja „Hollister“. Bendrovės vadovai sako, kad ateityje investicijų bus keliskart daugiau, nes planuojama plėsti gamybą arba kurti paslaugų centrą.

Sportas. Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau