Žinios. Donbaso problemai spręsti – „Steinmeierio formulė“

Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio spaudos konferencija. Joje pirmininkas pakvietė valdančiuosius neatidėliojant imtis jo atšaukimo iš pareigų procedūros. V. Pranckietis teigė: „Norėčiau pakviesti valdančiąją daugumą kitą savaitę organizuoti taip vadinamą atšaukimo procedūrą ir patikrinti pasitikėjimą Seime.“

„Politinės menkystės fiesta Seime“. Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad Valstiečių ir žaliųjų siekis atstatydinti jiems nebeatstovaujantį Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį yra kerštavimas. Interviu LRT radijui ji tai pavadino politinės menkystės fiesta.

Ginčai dėl santykių su Baltarusija. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo neeiliniame opozicinių konservatorių inicijuotame Seimo užsienio reikalų komiteto posėdyje, kuriame aptarti Lietuvos santykiai su Baltarusija. Konservatoriai kritikuoja prezidento Gitano Nausėdos ir ministro Lino Linkevičiaus iniciatyvą siekti platesnio dialogo su Baltarusija, nuogąstaudami, kad bus švelninama pozicija Astravo atominės elektrinės klausimu.

Viceministras Petras Narkevičius: Žemės ūkio ministerijos į Kauną nekels. Žemės ūkio ministerija į Kauną nebus keliama. Tokią ministerijos poziciją šiandien Seimo kaimo reikalų komitete paskelbė viceministras Petras Narkevičius. Žemės ūkio ministerija šią savaitę pranešė, kad jau sudaryta dar viena darbo grupė, kuri galutinai pasakytų, ar verta keltis į Kauną. Prezidento patarėjas Jaroslavas Neverovičius rugsėjo pabaigoje sakė, kad ministerijos perkėlimui nebuvo gerai pasiruošta.

Jungtinės Karalystės premjero Boriso Johnsono kalba. Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas šiuo metu kalba konservatorių partijos suvažiavime Mančesteryje. Premjeras detaliau atskleis, koks yra jo „Brexito“ planas ir kokį pasiūlymą jis teiks Europos Sąjungai.

Donbaso problemai spręsti – „Steinmeierio formulė“. Ukrainos derybinė grupė pasirašė dokumentus, kuriais sutinka Donbaso regiono problemą spręsti pagal „Steinmeierio formulę“. Dokumentuose numatyta, kad artimiausiu metu bus sušauktas naujas Normandijos formato viršūnių susitikimas.

Naujausias raketų bandymas. Dvi raketos, paleistos Šiaurės Korėjos, nukrito Japonijos išskirtinėje ekonominėje zonoje. Šis raketų bandymas atliktas likus kelioms dienoms iki Šiaurės Korėjos ir Jungtinių Valstijų derybų dėl branduolinės programos. Negana to, pranešama, kad viena raketa greičiausiai buvo paleista iš povandeninio laivo, o tai reikštų didžiulį technologinį šuolį.

Virginijaus Sinkevičiaus klausymai Europos Parlamente. Į eurokomisarus deleguotas Virginijus Sinkevičius turi įrodyti savo stiprybę – mat to iš jo tikisi klausymus rengiantis Europos Parlamento komiteto pirmininkas. Lietuvos europarlamentarai sako, kad V. Sinkevičiaus nėra tarp kandidatų, apie kuriuos Briuselyje būtų daug kalbama. Pats kandidatas pripažįsta, kad jaudinasi.

Peru institucinė krizė. Šalies prezidentas prieš kelias dienas paleido opozicijos kontroliuojamą parlamentą, kaltindamas jo narius korupcija, tačiau parlamentarai nesutiko palikti postų.

Sportas. Orai.