„Labas rytas, Lietuva“ II d. Angelų sargų dieną Linas Pernavas džiaugėsi kadencijos rezultatais: dvigubėjo algos ir išaugo profesijos prestižas

II-oji „Labas rytas, Lietuva“ dalis prasideda pokalbiu apie šiandien minimą Angelų sargų, arba policininkų, dieną. Studijoje vieši Linas Pernavas, policijos generalinis komisaras. Kokia tai šventė ir ką svarbu pasakyti bei paminėti. Tai ne tik policijos, bet ir visuomenės šventė. Policijos įvaizdis gerėja ir Pernavas džiaugiasi, kad šiais metais į policijos akademiją įstojo kur kas daugiau norinčiųjų didinti policijos gretas, nei iki šiol.

Įdomybės iš pasaulio: Prancūzai sujungė boksą ir šachmatus. Į tokias treniruotes Paryžiuje renkasi vis daugiau žmonių. Treneriai sako, kad dirba ir smegenys, ir raumenys. Žaidimą savo komiksui 1922 m. sukūrė prancūzas E. Bilalas. Dabar jau rengiami ir pasaulio čempionatai.

Iniciatyva „Kūrybiniai tyrinėjimai“: piešiniai gali ne tik džiuginti. Jie gali labai daug papasakoti apie žmogaus vidinį pasaulį. Gyvenimo menininke prisistatanti Fausta Anulytė kviečia rinktis įvairias meno formas ir stebėti, kaip sekasi kurti. Anot jos, pats procesas gali labai daug ką atskleisti. Kada paskutinį kartą kalbinote vidinį „aš“? Būtent tokio dialogo kviečia iniciatyva „Kūrybiniai tyrinėjimai“. Anot idėjos autorės, tai atradimų ir savęs pažinimo erdvė ieškantiems atsakymų bei norintiems pažinti save. Pati žinias dailės, meno, šokio terapijos kursuose vis gilinanti mergina sukauptą patirtį jau noriai perduoda aplinkiniams.

Rubrika „Rytas su muzika“: pianistė Ieva Dūdaitė, baigusi studijas Vokietijoje, po 11 metų pertraukos sugrįžo gyventi ir kurti į Lietuvą. Rankose pašnekovė laiko pirmąjį savo albumą, su kuriuo ir keliaus į muzikinį turą po Lietuvą, kurio metu pristatys savo kūrybą.

„Daugiau laipsnių“ keramika: kviečiame į pažintį su keramikos dizainere Lina Jočyte-Stirbiene. Jos kuriama namų akcentai išsiskiria ne spalvomis, o formomis. Funkcionalūs ir skulptūriški – taip juos apibūdina pati keramikė. Keramikos dizainerė nė nežvilgtelėjusi vieną po kito keičia įrankius, kurdama, kaip pavadina pati, „bėgantį puodelį“. Netrukus molis jos rankose virs išskirtine interjero detale. Vidurys tarp funkcionalumo ir išskirtinumo – to savo keramikos dirbiniais siekia menininkė.

Poetinis Druskininkų ruduo“: jau trisdešimtus metus vykstantis renginys. Kokia sėkmės paslaptis? Pašnekovės atsako, kad tai – literatūrinės bendruomenės tradicinė šventė, žmonės susirenka susitikti vieni su kitais, pabūti kartu ir pasikalbėti apie aktualijas, o tai ir neleidžia nutrūkti tradicijoms. Į renginį rašytojai, kritikai ir poetai atvyksta iš visos Lietuvos. Studijoje vieši renginio organizatorės Rūta Elijošaitytė-Kaikarė ir Giedrė Kazlauskaitė.

Spaudos apžvalga: Gabrielė Kloniūnaitė apžvelgia naujausias portalų ir spaudos puslapių aktualijas.

Ved. Ugnė Siparė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau