„Labas rytas, Lietuva“ I d. Didėjanti cukrinio diabeto ir nutukimo rizika – neišsimiegojimo kaina, kurios laisvi savaitgaliai neišpirks

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ I-oje dalyje – trumpa spalio 2-osios, paskelbtos Angelų sargų – policijos diena, naujausių žinių ir dienraščių publikacijų apžvalga su Ignu Andriukevičiumi ir Gabriele Kloniūnaite.

Piešiniai gali ne tik džiuginti. Jie gali labai daug papasakoti apie žmogaus vidinį pasaulį. Gyvenimo menininke prisistatanti Fausta Anulytė kviečia rinktis įvairias meno formas ir stebėti, kaip sekasi kurti. Anot jos, pats procesas gali labai daug ką atskleisti. Pati žinias dailės, meno, šokio terapijos kursuose vis gilinanti mergina sukauptą patirtį jau noriai perduoda aplinkiniams.

Kviečiame į pažintį su keramikos dizainere Lina Jočyte-Stirbiene. Jos kuriami namų akcentai išsiskiria ne spalvomis, o formomis. Fukcionalūs ir skulptūriški – taip juos apibūdina pati keramikė. Akcentus namams kurianti keramikė savo darbus vadina kūrybiškais, nes visada reikia pagalvoti, kurti ir eskizuoti. Pati įdomiausia dalis, anot Linos, visuomet būna pradžia, kai dar nežinai, kas galiausiai išeis, tačiau galutinis rezultatas pasiekiamas tik sunkiu darbu.

Trečiadienis – knygų apžvalgos laidoje diena. 2 pristatomas knygas literatūros kritikė Jūratė Čerškutė dedikuoja prasidėjusiam niūriam rudeniui. Viena jų – legendinio britų meno kritiko, dailininko Johno Bergerio knyga „Mes susitinkame čia“, kurią iš anglų kalbos vertė Violeta Tauragienė. Joje pasakojama apie susitikimus su mirusiais mylimaisiais, atmintį, nuolatinę kelionę erdvėmis ir laiku. Šioje knygoje gyvieji ir mirusieji susitinka įvairiausiuose pasaulio miestuose – nuo Lisabonos iki Ženevos, nuo Madrido iki Londono ir Krokuvos. Kitas įdomus pasakojimas – vokiečių rašytojo ir meno istoriko Floriano Illieso knygoje „1913. Ką būtinai norėjau dar papasakoti“. Florianas parašė tarsi papildymą savo bestseleriui „1913. Šimtmečio vasara“, mat rašydamas pastarąją jis daugelio šimtmečio atradimų dar net nežinojo.

Didėjanti cukrinio diabeto ir nutukimo rizika – neišsimiegojimo kaina, kurios laisvi savaitgaliai neišpirks. Jei vėl neišsimiegojote – laikas susirūpinti. Gydytoja neurologė Dalia Matačiūnienė sako, kad paroje turėtume miegoti bent 7-9 valandas, o jei to nakties metu atlikti nepavyko – kompensuoti tos pačios paros metu. Praradus miego ritmą sutrinka ne tik cukraus įsisavinimas, padidėja rizika nutukti, bet ir sutrinka žarnyno veikla, ką jau kalbėti apie sunkų įsivažiavimą į darbą. Gydytoja tai pat atskleidė, kad savaitgaliais ilgi pamiegojimai šių dienų organizmo veiklumo prasme tikrai neatpirks.

I-ąją dalį užbaigia dar viena spaudos apžvalga.

Ved. Ugnė Siparė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau