Panorama. Kaip jaučiasi Santaros klinikose gydoma Alma Adamkienė?

Su trikdžiais prasidėjo keturias dienas truksiančios civilinės saugos pratybos, kuriomis mokomasi reaguoti į galimą branduolinę nelaimę Baltarusijos atominėje elektrinėje. Pratybų pradžia atskleidė, kad realios nelaimės atveju dalis gyventojų vis dar negautų perspėjimo pranešimų į telefonus.

Lietuvos bankų asociacija kritiškai vertina naujus valdančiųjų pasiūlytus mokesčius bankams ir šiandien pristatys, kokį poveikį jie turės gyventojams ir valstybei. Pasak asociacijos, dėl naujo mokesčio brangs būsto bei verslo paskolos, bankų paslaugos ir šaliai bus padaryta ekonominė žala.

Didieji šalies miestai pradėjo šildymo sezoną: štai sostinėje per šią savaitę šildymas pasieks visus daugiabučius. Nors šildymo sezonui pasirengti buvo visa vasara, vis dar lieka daug pastatų, kuriuose nepatikrintas šilumos punktų ir vidaus vamzdynų patikimumas.

Santaros klinikos teigia, kad Almos Adamkienės būklė stabili, savijauta pagerėjusi. Prezidento Valdo Adamkaus žmona į klinikų intensyvios priežiūros skyrių buvo paguldyta sekmadienį dėl pasireiškusių insulto simptomų, jai vaistais pagerinta smegenų kraujotaka, atlikta trombolizė.

Kinijoje vyko šalies 70-mečiui skirtas karinis paradas. Daugybė karių ir naujausios karinės technikos – taip Kinija siekė parodyti pasauliui tiek karinę, tiek ekonominę galią.

Komunistinei Kinijai minint 70-metį, Vilniuje rengiama pilietinė akcija režimo terorui pasmerkti ir jo aukoms pagerbti. Vidurdienį ant Baltojo tilto vyko Tibeto rėmimo grupės ir kelių Seimo narių organizuojamas minėjimas.

Katalonijoje minimos nepriklausomybės referendumo antrosios metinės. Auštant Barselonoje vyko protestas, skirtas priminti šio regiono norą išsikovoti nepriklausomybę.

Keliose savivaldybėse beveik metus vyksta bandomasis projektas, kuriuo siekiama į darbo rinką sugrąžinti ilgalaikius bedarbius. Dalį jų pavyko įdarbinti visoms projekto dalyvėms. Tačiau ypač sunku įdarbinti priklausomybių turinčius asmenis.

Panevėžyje dviems kaimynams susiginčijus dėl žemės, paaiškėjo, kad savavališkai valstybinės žemės užėmę beveik visi vienos gatvės gyventojai. Jiems teks mokėti ir griauti tvoras. Žemėtvarkininkai sako, kad pastaruoju metu tokių atvejų išaiškinama itin daug.

Lietuvoje prieš du dešimtmečius beveik išnykęs skersnukis grįžta į upes. Žuvininkystės tarnyba ėmė šias, į Lietuvos Raudonąją knygą įrašytas, žuvis veisti dirbtinai. 15 tūkst. jauniklių jau paleista į Šventąją.

Rytoj Jaunimo teatre premjera – prancūzų režisieriaus E. Lacascade‘o spektaklis „Balkonas“ pagal to paties pavadinimo prancūzų dramaturgo J. Genet pjesę. Ši pjesė Lietuvoje statoma pirmą kartą.

Netektis operos pasaulyje. Eidama 75-uosius, Niujorke mirė pasaulio operos superžvaigždė Jessye Norman. Niujorko teatras „Metropolitan Opera“, kur Norman debiutavo 1983-iaisiais ir dainavo daugiau kaip 80 spektaklių, skyrė velionei šios dienos spektaklį „Porgis ir Besė“.

Dalios Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos meno kūrinių konkurso laimėtoju paskelbtas režisierius Paulius Markevičius, scenoje kursiantis interaktyvų spektaklį pagal Zigmo Stankaus romaną „Kaip tampama albinosais“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau