Žinios. Bankų asociacija įspėja apie niūrią ateitį: apmokestinus bankų aktyvus, ekonomikos laukia gilus sukrėtimas

Su trikdžiais prasidėjo keturias dienas truksiančios civilinės saugos pratybos, kuriomis mokomasi reaguoti į galimą branduolinę nelaimę Baltarusijos atominėje elektrinėje. Dėl per didelio srauto trumpam sutriko pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms svetainės veikla.

Bankų asociacija įspėja apie niūrią ateitį – jeigu valdžia apmokestins bankų aktyvus, žmonėms paskolos gali ženkliai pabrangti, o šalies ekonomika patirtų didelį sukrėtimą.

Šiandienos „Dienos temos“ svečias – finansų ministras Vilius Šapoka.

Vilniuje įjungiamas šildymas gyventojams – šiluma per keturias dienas atkeliaus į visus sostinės daugiabučius. Vilniaus darželiams, mokykloms, gydymo įstaigoms šildymas įjungtas prieš savaitę.

Santaros klinikos teigia, kad Almos Adamkienės būklė stabili, savijauta pagerėjusi. Prezidento Valdo Adamkaus žmona į klinikų intensyvios priežiūros skyrių buvo paguldyta sekmadienį dėl pasireiškusių insulto simptomų, jai vaistais pagerinta smegenų kraujotaka, atlikta trombolizė.

Kinijoje vyko šalies 70-mečiui skirtas karinis paradas. Daugybė karių ir naujausios karinės technikos – taip Kinija siekė parodyti pasauliui tiek karinę, tiek ekonominę savo galią. Kinijos prezidentas sako, kad šalis yra pasaulio galybė, kuri nebus parklupdyta.

Kol minimos 70-osios komunistinės Kinijos įkūrimo metinės, Vilniuje surengtas protestas. Akcijos dalyviai tvirtina, kad Kinijos šventė yra aplaistyta režimo aukų krauju. Grupė Seimo narių siūlo užuot šventus komunistinės Kinijos įkūrimo 70-metį įsteigti atstovybę Taivane.

Vienas žmogus žuvo, dar mažiausiai dešimt sužeista per ataką vienoje Suomijos profesinėje mokykloje. Pirminiais duomenimis tarp sužeistųjų – ir užpuolikas. Suomijos žiniasklaida praneša, kad jis buvo ginkluotas kardu, o greitai reagavusi policija panaudojo šaunamuosius ginklas ir sužeidė užpuoliką.

Sportas. Orai. Ved. I. Andriukevičius.