Žinios. Ataka Suomijoje: vienas žmogus žuvo, užpuolikui sulaikyti panaudoti šaunamieji ginklai

Su trikdžiais prasidėjo keturias dienas truksiančios civilinės saugos pratybos, kuriomis mokomasi reaguoti į galimą branduolinę nelaimę Baltarusijos atominėje elektrinėje. Dėl per didelio srauto trumpam sutriko pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms svetainės veikla.

Prezidentūra siūlys Seimui įstatymu įtvirtinti spartesnį pensijų indeksavimą, kad pensijos kiltų sparčiau už vidutinį darbo užmokestį. Taip siekiama mažinti pensininkų skurdą. Anot prezidento patarėjo Simono Krėpštos, sparčiau indeksuoti pensijas reikėtų bent penkerius metus.

Santaros klinikos teigia, kad Almos Adamkienės būklė stabili, savijauta pagerėjusi. Prezidento Valdo Adamkaus žmona į klinikų intensyvios priežiūros skyrių buvo paguldyta sekmadienį dėl pasireiškusių insulto simptomų, jai vaistais pagerinta smegenų kraujotaka, atlikta trombolizė.

Vilniuje įjungiamas šildymas gyventojams – šiluma per keturias dienas atkeliaus į visus sostinės daugiabučius. Vilniaus darželiams, mokykloms, gydymo įstaigoms šildymas įjungtas prieš savaitę.

Vienas žmogus žuvo, dar mažiausiai dešimt sužeista per ataką vienoje Suomijos profesinėje mokykloje. Pirminiais duomenimis tarp sužeistųjų – ir užpuolikas. Suomijos žiniasklaida praneša, kad jis buvo ginkluotas kardu, o greitai reagavusi policija panaudojo šaunamuosius ginklas ir sužeidė užpuoliką.

Donaldo Trumpo apkaltos tyrimui įsibėgėjant paaiškėjo, kad Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis nebuvo vienintelis pasaulio lyderis, kurio pagalbos prašė JAV prezidentas. Naujausi tyrimai rodo, kad vis daugiau amerikiečių palaiko apkaltos tyrimą.

Kinijoje vyko šalies 70-mečiui skirtas karinis paradas. Daugybė karių ir naujausios karinės technikos – taip Kinija siekė parodyti pasauliui tiek karinę, tiek ekonominę savo galią. Kinijos prezidentas sako, kad šalis yra pasaulio galybė, kuri nebus parklupdyta.

Kol minimos 70-osios komunistinės Kinijos įkūrimo metinės, Vilniuje surengtas protestas. Akcijos dalyviai tvirtina, kad Kinijos šventė yra aplaistyta režimo aukų krauju. Grupė Seimo narių siūlo užuot šventus komunistinės Kinijos įkūrimo 70-metį įsteigti atstovybę Taivane.

Taivane kameros užfiksavo, kaip sugriuvo 140 metrų ilgio Arkinis tiltas. Per incidentą sužeista mažiausiai 12 žmonių, dar kelių ieškoma. Kol kas nėra aišku, kodėl 1998-aisiais pastatytas tiltas staiga sugriuvo.

Lietuvoje prieš du dešimtmečius beveik išnykęs skersnukis grįžta į upes. Žuvininkystės tarnyba ėmė šias, į Lietuvos Raudonąją knygą įrašytas, žuvis veisti dirbtinai. 15 tūkstančių žuvų jau paleista į Šventąją.

Sportas. Orai. Ved. I. Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.