Žinios. Prasidėjo civilinės saugos pratybos: jei Astravo AE įvyktų avarija, žinią apie ją gautų ne visi

Prasidėjo civilinės saugos pratybos, per kurias mokomasi reaguoti į galimą branduolinę nelaimę Baltarusijos atominėje elektrinėje. Prieš valandą prasidėjo Vyriausybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdis ir netrukus vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė turėtų komentuoti situaciją apie pirmąją pratybų dieną, paskirtą pratybų operacijų vadą ir tolesnę pratybų eigą.

Su trikdžiais prasidėjo 4 dienas truksiančios civilinės saugos pratybos, kuriomis mokomasi reaguoti į galimą branduolinę nelaimę Baltarusijos atominėje elektrinėje. Dėl per didelio srauto trumpam sutriko pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms svetainės veikla.

Lietuvos bankų asociacija kritiškai vertina naujus valdančiųjų pasiūlytus mokesčius bankams ir šiandien pristatys, kokį poveikį jie turės gyventojams ir valstybei. Pasak asociacijos, dėl naujo mokesčio brangs būsto bei verslo paskolos, bankų paslaugos ir šaliai bus padaryta ekonominė žala.

Prezidentūra siūlys Seimui įstatymu įtvirtinti spartesnį pensijų indeksavimą, kad pensijos kiltų sparčiau už vidutinį darbo užmokestį. Taip siekiama mažinti pensininkų skurdą. Anot prezidento patarėjo Simono Krėpštos, sparčiau indeksuoti pensijas reikėtų bent penkerius metus.

Santaros klinikos teigia, kad Almos Adamkienės būklė stabili, savijauta pagerėjusi. Prezidento Valdo Adamkaus žmona į klinikų intensyvios priežiūros skyrių buvo paguldyta sekmadienį dėl pasireiškusių insulto simptomų, jai vaistais pagerinta smegenų kraujotaka, atlikta trombolizė.

Donaldo Trumpo apkaltos tyrimui įsibėgėjant paaiškėjo, kad Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis nebuvo vienintelis pasaulio lyderis, kurio pagalbos prašė D. Trumpas.

Kinijoje įvyko šalies 70-mečiui skirtas karinis paradas. Daugybė karių ir naujausios karinės technikos – taip siekta parodyti pasauliui, kad Kinija yra galybė tiek karine, tiek ekonomine prasme. Kinijos prezidentas sako, kad šalis yra pasaulio galybė, kuri nebus parklupdyta.

Minint komunistinės Kinijos 70-metį, Vilniuje surengta protesto akcija. Dalyviai atsinešė Tibeto, Taivano, Honkongo vėliavas. Protestuotojai, susirinkę ant Baltojo tilto, sakė siekiantys priminti apie komunistinio režimo aukas, taip pat įspėja apie grėsmes Lietuvai. Organizacijos „Tibeto namai“ direktorius Vytis Vidūnas renginyje kvietė visus palaikyti „laisvos Kinijos“ idėją.

Vilniuje įjungiamas šildymas gyventojams – šiluma per 4 dienas atkeliaus į visus sostinės daugiabučius. Vilniaus darželiams, mokykloms, gydymo įstaigoms šildymas įjungtas prieš savaitę. Įprastai šildymas įjungiamas tada, kai vidutinė paros temperatūra tris paras iš eilės būna žemesnė nei 10 laipsnių. Šildymas jau pradėtas Šiauliuose ir Panevėžyje. Kaune šildymo sezoną planuojama skelbti artimiausiomis dienomis.

Orai. Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau