„Visi kalba“. Kiek uždirbtų mokytojai, jų algas verčiant kriptovaliuta? Ir kodėl dar ilgimasi sovietmečio?

Kaip reabilituoti mokytojo profesiją ir padaryti ją prestižine? Pokalbis su Austėja Landsbergiene apie utopines mokyklas, profesiją ir galimybes keisti stereotipus. „Man mokytojo profesija visada buvo prestižinė. Mokytojas, tai stebukladarys, guru, aktorius, tas žmogus, kuris kartu su tėvais augina žmogų. Kas gali būti svarbiau ir reikšmingiau už tai?“ – sako Austėja Landsbergienė.

Antrasis šio vakaro pokalbis apie kriptovaliutas ir pinigus. „Niekas iš banko į banką nevežioja pinigų – viskas vyksta elektroniniais pavedimais“ –sako informacinių technologijų specialistas Marius Pareščius. Kodėl esant „paprastai“ valiutai, reikia elektroninės valiutos? Kaip užsidirbti kriptovaliutos? Visi kalba – bet niekam neaišku. Atsakymai laidoje.

Dar vienas pokalbis šio vakaro laidoje. „Nemokamas sūris – tik pelėkautuose“ – sako Algis Ramanauskas, pristatydamas dar vieną laidos pašnekovą – rašytoją Aidą Puklevičių. Apie sovietinę nostalgiją, sovietų palikimą ir „pasižymėjimą“ socialistinėje santvarkoje. „Ilgiau tyrinėjame kosmosą, nei žmogaus psichologiją“ – sako Aidas ir tikina, kad nieko keista, jog dar atsiranda žmonių, kurie ilgisi laikų, kai ir dešra buvo skanesnė ir degtinė nemokamai liejosi.

Ved. Lavija Šurnaitė ir Algis Ramanauskas.