„Labas rytas, Lietuva“ II d. Popiežius Pranciškus: „Senatvė nėra amžius, kai reikia susidėti irklus į valtį“

II-oji „Labas rytas, Lietuva“ dalis prasideda pokalbiu apie senjorų savanorystę ir kaip jie gali prisidėti kuriant gerbūvį. Studijoje Dalia Kedavičienė, Maltos ordino pagalbos tarnybos generalinė sekretorė, Gintarė Guzevičiūtė, Raudonojo kryžiaus generalinė sekretorė ir Deimantė Bukeikaitė, „Carito“ generalinė sekretorė. Pašnekovės pristato būdus ir galimybes, kaip senjorai gali socializuotis ir įsilieti į savanorių būrį, kur gali kreiptis ir kaip išnaudoti savo potencialą.

Įdomybės iš užsienio: Suomijoje – šiaurės pašvaisčių sezonas. Žali, violetiniai ir balti švytėjimai matosi giedromis naktimis. Tokie reginiai trunka nuo keliolikos minučių iki kelių valandų.

Dizaineriai dovanoja savo kūrinių brėžinius: Ar norėtumėte pats pasigaminti dizainerio sukurtą baldą? Ar bent jį susirinkti ir suteikti jam norimą spalvą? Nuo šiol tai taps įmanoma – lietuvių dizaineriai jungiasi prie atviro dizaino judėjimo ir po poros dienų internete žada nemokamai paskelbti savo kūrinių brėžinių. Daugiau apie tai – Ievos Žigaitės reportaže.

Tarptautinė muzikos diena: studijoje vieši Paulius Sartatavičius, LATGA Muzikos kūrinių skyriaus vadovas ir dainininkė, muzikos kūrėja Raminta Naujanytė-Bjelle. Kaip muzikos autoriai uždirba? Ar žmonės jau įprato klausytis muzikos legaliai? Raminta sako, kad svarbiausia, jog patys žmonės ugdytų savo sąmoningumą ir norėtų muzikos klausytis legaliai.

Šiandien minima pagyvenusių žmonių diena: 193 tūkst. – tiek Lietuvoje užtarnautu poilsiu profesinėje srityje mėgaujasi pensinio amžiaus žmonių. Viename Vilniaus sporto klube šiandien besilankantys žurnalistai klausia apie senjorų sportinį aktyvumą. Čia 30 brandaus amžiaus moterų du kart per savaitę lanko mankštos treniruotes. Mintis kurti vyresnio amžiaus lankytojų grupę kilo sporto klubo vadovei, trenerei Gretai Lukauskaitei.

Žmogaus teisių problemos – komiksuose: studijoje Marcus Micheli, JAV ambasados reikalų patikėtinis, Sara Aškinytė, Moksleivių sąjungos prezidentė ir Donatas Butkus, URM Žmogaus teisių skyriaus vedėjas. Pokalbis apie jaunimo gebėjimą kitaip pažiūrėti į žmogaus teises, keičiant formatą, kuris būtų patrauklesnis ir kūrybiškesnis.

Spaudos apžvalga: Audra Avižiūtė pristato šios dienos aktualijas portalų ir dienraščių puslapiuose.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.