Žinios. Donaldas Trumpas spaudžiamas į kampą: demokratai įteikė šaukimą jo advokatui Rudy Giuliani

Lietuvoje prasideda valstybinio lygio pratybos, per kurias bus mokomasi reaguoti į Baltarusijoje statomos atominės elektrinės avariją. Aktyviausi mokymai vyks ryt ir poryt Vilniaus, Švenčionių ir Šalčininkų rajonuose; jie patenka į 30-ies kilometrų – skubių apsaugomųjų veiksmų – zoną. Čia planuojama 150 savanorių evakuacija, bus imituojamas gyventojų sanitarinis švarinimas, dalijamos jodo tabletės. Gyventojai raginami likti ramūs, jei pamatytų pareigūnus su apsauginiais drabužiais.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas imasi dar prieš metus prezidentės Dalios Grybauskaitės pateiktų įstatymo pataisų, kuriomis norima sumažinti antstolių paslaugoms taikomus įkainius. Šiandien rengiami šių projektų klausimai – nuomonę ir pasiūlymus pateiks politikai, specialistai, antstolių atstovai. Imtis antstolių veiklos reformos paskatino žmonių skundai dėl nepagrįstai didelių antstolių paslaugų kainų, kurios neretai kelis kartus viršija pačią skolą.

Antra pagal ekonominę galią pasaulio valstybė – komunistų valdoma Kinija šiandien švenčia 70-ąsias įkūrimo metines. Bet iš tikrųjų Kiniją valdančiam vienpartiniam režimui reikėtų švęsti tik tai, ką šalis pasiekė po garsiojo vairininko Mao Zedongo mirties – tai yra paskutinius 40 metų. Nes tik po 1976-ųjų Kiniją geležine ranka valdantys komunistai pagaliau rado, ką jie gali parduoti tarptautinėse rinkose – pigų eilinių kinų darbą.

Tyrimą dėl apkaltos JAV prezidentui Donaldui Trumpui pradėję demokratai įteikė šaukimą jo advokatui Rudy Giuliani. Jam nurodyta pateikti su Ukraina susijusius dokumentus, įtariant, kad Trumpas galėjo daryti spaudimą ir reikalauti pradėti tyrimą dėl buvusio viceprezidento Joe Bideno ir jo sūnaus veiklos Ukrainoje. Giuliani dokumentus turi pateikti iki spalio 15 dienos.

Orai. Sportas. Ved. Aistė Plaipaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau