Žinios. Valstybinio lygio pratybos: kauks sirenos, bus imituojamas sanitarinis švarinimas, dalijamos jodo tabletės

Lietuvoje prasideda valstybinio lygio pratybos, per kurias bus mokomasi reaguoti į Baltarusijoje statomos atominės elektrinės avariją. Aktyviausi mokymai vyks ryt ir poryt Vilniaus, Švenčionių ir Šalčininkų rajonuose; jie patenka į 30-ies kilometrų – skubių apsaugomųjų veiksmų – zoną. Čia planuojama 150 savanorių evakuacija, bus imituojamas gyventojų sanitarinis švarinimas, dalijamos jodo tabletės. Gyventojai raginami likti ramūs, jei pamatytų pareigūnus su apsauginiais drabužiais.

Lietuvos bankų asociacija kritiškai vertina naujus valdančiųjų pasiūlytus mokesčius bankams ir šiandien pristatys, kokį poveikį jie turės gyventojams ir valstybei. Pasak asociacijos, dėl naujo mokesčio brangs būsto bei verslo paskolos, bankų paslaugos ir šaliai bus padaryta ekonominė žala.

Šiandien komunistų valdoma Kinija švenčia 70-ąsias liaudies respublikos įkūrimo metines. Ta proga vyksta daug pompastiškų renginių – nuo 70 tūkst. baltų balandžių paleidimo „didžiajam vairininkui“ Mao Zedongui atminti iki neregėto masto karinio parado Pekino centre. Parado pradžioje kalbą sakęs prezidentas Xi Jinpingas teigė, kad jokia galia negali sudrebinti Kinijos valstybės.

Komunistinei Kinijai minint 70-metį, Vilniuje rengiama pilietinė akcija režimo terorui pasmerkti ir jo aukoms pagerbti. Vidurdienį ant Baltojo tilto vyks Tibeto rėmimo grupės ir kelių Seimo narių organizuojamas minėjimas. Ši vieta pasirinkta neatsitiktinai, nes būtent čia prieš savaitę Vilniuje neteisėtai pakabintais plakatais Kinijos ambasada kvietė į su sostinės savivaldybe nesuderintą Kinijos liaudies respublikos 70-mečiui skirtą fejerverkų šventę. Kilus visuomenės pasipiktinimui, savivaldybė šį renginį atšaukė. Kinijos ambasada tada teigė, kad minėjimas yra kultūrinė šventė ir ji neturi būti politizuojama.

Tyrimą dėl apkaltos JAV prezidentui Donaldui Trumpui pradėję demokratai įteikė šaukimą jo advokatui Rudy Giuliani. Jam nurodyta pateikti su Ukraina susijusius dokumentus, įtariant, kad Trumpas galėjo daryti spaudimą ir reikalauti pradėti tyrimą dėl buvusio viceprezidento Joe Bideno ir jo sūnaus veiklos Ukrainoje. Giuliani dokumentus turi pateikti iki spalio 15 dienos.

Dviratis Berlyno gyventojams yra ne tik patogi susisiekimo priemonė, bet ir gali prilygti žirgui. Būtent tai stengėsi įrodyti garsaus Berlyno pedalų mūšio dalyviai, susirinkę viename centriniame Vokietijos sostinės parke.

Orai. Ved. Aistė Plaipaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau