Žinios. Alma Adamkienė – vėl ligoninėje: gydytojai įtaria, kad moteris patyrė insultą

Prezidento Valdo Adamkaus žmona Alma Adamkienė nuo sekmadienio yra Vilniaus Santaros klinikų intensyvios priežiūros skyriuje. Įtariama, kad A. Adamkienė patyrė insultą. Prezidentas V. Adamkus sako, kad jo žmonos būklė jau gerėja, gali būti, kad netrukus ji bus perkelta iš intensyvios priežiūros palatos.

Nustatyta, kas vakar sostinės Lukiškių aikštėje raudonos spalvos dažais apipylė „Laisvės kalvos“ fragmentą. LRT TELEVIZIJOS naujienų tarnybai tai patvirtino padariusi lietuvių kalbos mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė. Policija taip pat paskelbė nustačiusi, kas tai padarė. Moteris iškviesta į komisariatą dėl nedidelio viešosios tvarkos pažeidimo.

Paryžiuje baigėsi mišios, atsisveikinant su ketvirtadienį mirusiu buvusiu Prancūzijos prezidentu Jacquesu Chiracu. Iškilmėse dalyvauja trys dešimtys pasaulio lyderių, tarp jų Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV), kurias velionis aštriai kritikavo dėl karo Irake, užuojautos pareikšti neskubėjo, o ir Vidurio Europa prisimena J. Chiraco nurodymą patylėti. Po dviejų valandų mokyklose ir valstybinėse įstaigose J. Chiraco atminimas bus pagerbtas tylos minute.

Po dešimtmečio – tuščios slaugytojų vietos ir darbo vietų nerandanti minia odontologų. Tokią viziją piešia Vyriausybės strateginės analizės centras. Pagal jį, trūks ne tik slaugytojų, bet ir šeimos gydytojų. Medikai pastebi, kad tendencijos matosi jau dabar. Vis dėlto, pasak sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, pesimistinę prognozę gali keisti jaunuoliai, kurie specialybę rinktųsi atsižvelgdami į valstybės poreikį.

Suomijos premjeras sako, kad visos Europos Sąjungos šalys sutaria, jog nuo šiol Bendrijos pinigus turėtų gauti tik šalys, besilaikančios teisės viršenybės. Suomija šį pusmetį pirmininkauja Europos Sąjungos Tarybai, ir Anttis Rinne vienu iš prioritetų yra paskelbęs priimti teisės aktus, kurie užkirstų kelią naudotis dosnia parama Bendrijos narėms, piktnaudžiaujančioms teisės principais.

Ūkininkai skundžiasi nerandantys darbuotojų, o Užimtumo tarnybos siųsti bedarbiai, pasak jų, dėl gaunamų pašalpų nesuinteresuoti dirbti. Daržovių augintojai sako, jog situaciją gelbėtų trečiųjų šalių piliečiai, tačiau Lietuvos įstatymai draudžia juos įdarbinti.

Daugiau nei pusšimtis klausos negalią turinčių moksleivių kartu su prezidente Dalia Grybauskaite pradėjo moksleivių paramos akciją „Solidarumo bėgimas“. Šeštą kartą rengiamame bėgime šiemet pasiryžo dalyvauti net 65 tūkst. šalies darželinukų ir moksleivių, bandysiančių ištiesti pagalbos ranką sunkiau gyvenantiems ne tik Lietuvos, bet ir Ukrainos vaikams.

Sportas. Rytoj Vilniaus „Ryto“ krepšininkai stos į pirmąją kovą Europos taurės turnyre. Vilniečių laukia Manto Kalniečio atstovaujamo Krasnodaro „Lokomotiv“ klubo iššūkis.

Naktį iš pirmadienio į sekmadienį Dohoje vykstančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate surengtose 20 kilometrų sportinio ėjimo rungties varžybose lietuvė Živilė Vaiciukevičiūtė užėmė 23 vietą. Lietuvė distancijoje sugaišo beveik valandą ir 40 minučių. Finišavusi ėjikė tvirtino, jog su kiekvienu kilometru įveikti distanciją darėsi vis sunkiau.

Daugkartinis Lietuvos ledo ritulio čempionas Elektrėnų „Energijos“ klubas traukiasi iš nacionalinių pirmenybių. Apie tai šiandien oficialiai pranešė Nacionalinė ledo ritulio lyga.

Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau