Žinios. Paaiškėjo: „Laisvės kalvos“ maketą dažais išterliojo lietuvių kalbos mokytoja

Nustatyta, kas vakar sostinės Lukiškių aikštėje raudonos spalvos dažais apipylė „Laisvės kalvos“ fragmentą. LRT TELEVIZIJOS naujienų tarnybai tai patvirtino padariusi lietuvių kalbos mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė. Policija taip pat paskelbė nustačiusi, kas tai padarė. Moteris iškviesta į komisariatą dėl nedidelio viešosios tvarkos pažeidimo.

Paryžiuje baigėsi mišios, atsisveikinant su ketvirtadienį mirusiu buvusiu Prancūzijos prezidentu Jacquesu Chiracu. Iškilmėse dalyvauja trys dešimtys pasaulio lyderių, tarp jų Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV), kurias velionis aštriai kritikavo dėl karo Irake, užuojautos pareikšti neskubėjo, o ir Vidurio Europa prisimena J. Chiraco nurodymą patylėti. Po dviejų valandų mokyklose ir valstybinėse įstaigose J. Chiraco atminimas bus pagerbtas tylos minute.

Vyskupas Kęstutis Kėvalas sako, kad siekiant sukurti gerovės valstybę, būtina stiprinti tris sritis: šeimą, visuomenines organizacijas ir smulkųjį verslą. Apie tai jis kalbėjo Seime vykusioje katalikiškos organizacijos „Caritas“ atkūrimo Lietuvoje 30-mečiui skirtoje konferencijoje.

Po dešimtmečio – tuščios slaugytojų vietos ir darbo vietų nerandanti minia odontologų. Tokią viziją piešia Vyriausybės strateginės analizės centras. Pagal jį, trūks ne tik slaugytojų, bet ir šeimos gydytojų. Medikai pastebi, kad tendencijos matosi jau dabar. Vis dėlto, pasak sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, pesimistinę prognozę gali keisti jaunuoliai, kurie specialybę rinktųsi atsižvelgdami į valstybės poreikį.

Suomijos premjeras sako, kad visos Europos Sąjungos šalys sutaria, jog nuo šiol Bendrijos pinigus turėtų gauti tik šalys, besilaikančios teisės viršenybės. Suomija šį pusmetį pirmininkauja Europos Sąjungos Tarybai, ir Anttis Rinne vienu iš prioritetų yra paskelbęs priimti teisės aktus, kurie užkirstų kelią naudotis dosnia parama Bendrijos narėms, piktnaudžiaujančioms teisės principais.

Ūkininkai skundžiasi nerandantys darbuotojų, o Užimtumo tarnybos siųsti bedarbiai, pasak jų, dėl gaunamų pašalpų nesuinteresuoti dirbti. Daržovių augintojai sako, jog situaciją gelbėtų trečiųjų šalių piliečiai, tačiau Lietuvos įstatymai draudžia juos įdarbinti.

Sportas. Rytoj Vilniaus „Ryto“ krepšininkai stos į pirmąją kovą Europos taurės turnyre. Vilniečių laukia Manto Kalniečio atstovaujamo Krasnodaro „Lokomotiv“ klubo iššūkis.

Naktį iš pirmadienio į sekmadienį Dohoje vykstančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate surengtose 20 kilometrų sportinio ėjimo rungties varžybose lietuvė Živilė Vaiciukevičiūtė užėmė 23 vietą. Lietuvė distancijoje sugaišo beveik valandą ir 40 minučių. Finišavusi ėjikė tvirtino, jog su kiekvienu kilometru įveikti distanciją darėsi vis sunkiau.

Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau