„Labas rytas, Lietuva“ I d. Kai apsikeičiama rolėmis: senstančių tėvų globa – konstitucinė, tačiau išlygų turinti pareiga

Rugsėjo 30-oji, paskutinė rugsėjo diena, oras lietingas, bet „Labas rytas, Lietuva“ komanda paruošė įdomių ir prasmingų reportažų, kurie praskaidrins šio ryto darganas.

Žinios su Jovita Vitkauske:

Šiandien Europos Parlamente prasidės kandidatų į naująją Europos Komisiją klausymai. Naująją Europos Komisijos pirmininkės komandos narių tinkamumą visą savaitę tikrins Europos Parlamentas.

Ūkininkai skundžiasi nerandantys darbuotojų, o užimtumo tarnybos siųsti bedarbiai, pasak jų, dėl gaunamų pašalpų nesuinteresuoti dirbti.

Dėl nemalonių kvapų Klaipėdoje, prokuratūra žada imtis papildomų veiksmų, vertindama viešojo intereso gynimą. Papildomo vertinimo prokuratūra imsis atsižvelgdama į teismo sprendimą.

Rubrikoje „Ryto mankšta“: Mindaugas Šatkus pristato įdomią ir neįprastą mankštą. Mindaugas sako, kad pirmiausia reikia kurti gerą nuotaiką, o tada ir sportas pasidarys įdomus. Galima sportuoti visur ir visaip – tuo jus įtikins šio ryto mankšta.

Įdomybės iš pasaulio: kolegų parengtas siužetas iš LRT PLIUS kanale rodomos laidos „Euromaxx“ apie karšto oro balionų festivalį. Pastaruosius 30 metų Prancūzijoje vykstantis festivalis „Grand Est Mondial Air Ballons“ yra bene įspūdingiausia vasaros šventė. Šiais metais į dangų kilo apie 500 karšto oro balionų, pilotuojamų balionistų iš įvairiausių pasaulio šalių. Plačiau apie tai – reportaže.

Ryto tema – vaikų pareiga išlaikyti tėvus: studijoje vieši Mykolo Romerio teisės mokyklos profesorė, advokatė Inga Kudinavičiūtė-Michailovienė. Ką daryti, kai tėvai nebesugeba užtikrinti sau padorios senatvės? Atsiranda pavienių atvejų, kai vaikams yra primenamas Konstitucijos straipsnis, teigiantis, kad jie privalo rūpintis savo tėvais.

Rubrika „Ryto piniginė“: Kokią realybę mato Lietuvos jaunimas? Kiek raštingi šiandien yra moksleiviai ir pirmakursiai studentai? LRT žurnalistė Jurgita Čeponytė teigia, kad mažas finansinis raštingumas kelia dideles problemas – jaunimas nemoka tvarkyti savo finansų, todėl mažiau arba visai negeba taupyti, lengviau skolinasi ir klimpsta į skolas. Apie ką yra „milijonierių stovyklos“? Kokie vaikai ten gali patekti ir kam tai yra naudinga?

Įdomybės iš pasaulio: Fechtavimosi pamokos kalėjime. Senegale fechtuotis mokomi nusižengę paaugliai. Tikimasi taip juos lengviau integruoti į visuomenę. Programoje dalyvavo 300 paauglių.

Spaudos apžvalga: Modestas Naudžius pristato šio ryto aktualijas iš portalų ir dienraščių puslapių.

I-osios dalies pabaiga. Ved. Ignas Krupavičius.